Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Gündem 71 Editörü • 18 Eylül 2022 16:04
Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sene Başı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte ilçe millî eğitim müdürleri ve okul müdürleriyle ile bir araya gelerek sene başı değerlendirme toplantısı düzenledi.

Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Telefoncu, geçen eğitim öğretim yılını başarı ile tamamladıklarını, yeni dönemde ise hedeflerinin daha da üzerine çıkmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu yıl fiziki olarak okullarda yeni bir dönemin başladığını ve bu yeniliklerin zamanla başarıya da yansıyacağını belirten Telefoncu, “2022-2023 eğitim öğretim yılımız başladı. Hepimize hayırlı olsun. Velilerimiz, çocuklarını bizlere emanet etti. Hepimiz bu emanetin bilinciyle ve camiamızdaki tüm meslektaşlarımızla birlikte çalışmaya odaklandık.” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığının destekleriyle kentte önemli yatırımların hayata geçirildiğini hatırlatan Telefoncu, “Ülkenin dört bir yanında hummalı bir çalışma yapıldı ve bu çalışmalar katlanarak devam ediyor. Şehrimizde de yarınlarımız için önemli adımlar atıldı. Okullarımız, kütüphanelerimiz, eğitim ortamlarımız adeta yepyeni bir görünüme kavuşturuldu. Her kademedeki okullarımıza gönderilen ödenekler sayesinde okullarımızın hepsine dokunmuş olduk. Onarımlar, boya badana, yık-yap, doğalgaz dönüşümleri, çevre düzenlemeleri, güçlendirmeler, köy yaşam merkezleri, anaokulları ve dahası konusunda yeni bir döneme girmiş olduk.” diye konuştu.

Okulların 12 Eylül Pazartesi günü itibariyle eğitim öğretime sorunsuz şekilde başladığını kaydeden Telefoncu, şöyle konuştu:

“Şehrimizdeki 230 okulumuzun açıldığı ilk günde 51 bin 144 öğrencimizi sevinç, mutluluk ve çeşitli etkinliklerle karşılayarak sınıflara aldık. Öğrencilerimiz sınıflarına girdiklerinde bakanlık tarafından gönderilen ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynak eserleri sıralarının üzerinde buldu. Öğrencilerimizin öğretmenlerine, arkadaşlarına, okullarına kavuşma heyecanı bizim için büyük önem taşıyor. Bundan sonraki süreçte ise öğrencilerimizin gelişim ve başarılarına odaklandık. Onları en temel hakları olan eğitim öğretim haklarını müfredat çerçevesinde tamamlayarak ileriye taşımamız gerekiyor. Sizlerin bu konuda okullarınızda hassasiyetle görevlerinizi yerine getirmenizi istiyorum. Öğrencilerimizin eğitimlerini olumsuz yönde etkileyebilecek en küçük bir ihtimali dahi değerlendirerek kayda değer görüp, gerekli tedbirleri almalısınız. Bu konuda başta sizlere, öğretmenlerimize ve ayrıca da velilerimize büyük görevler düşüyor.”

Geçen yılın da değerlendirildiği toplantıda, müdür yardımcıları, ilçe millî eğitim müdürleri ile şube müdürleri de sorumluk alanlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Öte yandan toplantı sonunda kent genelindeki okullarda “Sosyal Okul Projesinde” dereceye giren okullara “Kalite Beratı”, okul müdürlerine ise “Teşekkür Belgesi” verildi.

Toplantı, merak edilen soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!