Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
Gündem 71 Editörü • 5 Aralık 2023 21:03
Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
Kırıkkale Haber

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, tüm kademelerde eğitim gören çocuklara hak ettikleri eğitim ve öğretim ortamını sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, amaçlarının kendilerine emanet eden öğrencileri daha donanımlı hale getirerek onları geleceğe taşımak olduğunu söyledi.

Aydın, Kırıkkale Öğretmenevinde düzenlenen tanışma toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Aydın, burada yaptığı konuşmada, “Basın, düşüncenin ifade bulmuş hali olmanın yanı sıra temel özgürlük bağlamında onun bir uzantısıdır. Basın özgürlüğünün önemi şüphesiz ifade özgürlüğünün sahip olduğu değerle ortaya konulabilir. Bu kapsamda ifade özgürlüğünün demokratik toplumun önemli bir unsuru, diğer hak ve özgürlüklerin de ön koşuludur.” dedi.

Basının eğitime katkısının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Aydın, şunları söyledi:

“Okullarımızın, öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın başarılarını gerek yerelde, gerekse ulusal düzeyde kamuoyuna duyurulmasında siz değerli basın mensuplarının çok önemli katkısını bir kez daha burada altını çizmek istiyorum. Bilindiği üzere Millî Eğitim Müdürü olarak şehrimize görevlendirildim. O günden itibaren müdür yardımcılarım, şube müdürlerim, okul müdürlerim, öğretmen arkadaşlarım ve diğer personelimizin de desteğiyle yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. Şehrimizde tüm kademelerde eğitim gören ve bizlere emanet edilen en kıymetli hazinemiz evlatlarımızı hak ettikleri eğitim öğretime kavuşturmak ve onları geleceğe en donanımlı şekilde hazırlamaktır. Bu amaçla göreve başladığım günden itibaren öğretmenler odası buluşmaları ile okullarımızı daha yakından tanımanın yanı sıra okul müdürü ve öğretmen arkadaşlarımızla istişarelerimize devam ediyoruz. Resmi ve özel olarak 243 okulumuzda 4 bin 143 öğretmenimiz ve 52 bin 690 öğrencimiz ile geniş bir aileyiz. Eğitim camiamızdaki özverili çalışmalarından dolayı tüm meslektaşlarıma ayrıca desteklerinden dolayı velilerimize ve siz değerli basınımıza buradan teşekkür ediyorum. Bilmenizi isterim ki kapımız herkese olduğu gibi siz basınımıza da sonuna kadar açık. Her şey çocuklarımızın geleceği için ve tüm paydaşlarımızla el ele, omuz omuza çalışma azmindeyiz.”

Aydın, dijital medya mensuplarının temsilcileriyle de bir araya geleceklerini kaydetti.

Toplantı, basın mensuplarının çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

kirikkale-milli-egitim-muduru-riza-aydin-basin-mensuplari-bir-araya-geldi Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!