Kırıkkale İşitme Engelliler Futbol Takımı Şampiyon Oldu
Gündem 71 Editörü • 21 Şubat 2022 21:17
Kırıkkale İşitme Engelliler Futbol Takımı Şampiyon Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Samsun’da yapılan karşılaşmalarda Kınkkale İşitme Engelliler Spor Kulübü şampiyon oldu.

Kırıkkale’mizi Samsun’da başarı ile temsil eden Sağır ve işitme engelli sporcularımız üç maçını da kazanarak Şampiyon oldu ve Türkiye İşitme Engelliler Süper Ligine yükselmeye hak kazandı.

18 Şubat tarihinde Artvin Hopa’yı 4 – 1 ile geçen futbolcularımız, 19 Şubat tarihinde Çorum’u 1-0 ile geçen Kınkkale’li sporculamrımız ve son olarak 20 Şubat tarihinde oynanan Erzurum maçını da 4-2 kazanarak bütün maçları kazanarak Kırıkkale ilimizi Türkiye işitme Engelliler Süper ligine taşıdı.

Yapılan müsabakalar sonrasında sporcularımız Şampiyonluk kupasını Gençlik ve Spor il Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’nun elinden alarak büyük bir sevinç yaşadı.

Kulüp Başkanı Bahadır Göçer yaptığı açıklamada; “Kırıkkale’mizi Türkiye işitme Engelliler Süper Liginde temsil edecek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kırıkkale her alanda en üstlerde yer almayı hak eden bir şehir. Biz kendi alanımızda Kınkkale.yi en üst platformda temsil etmek için elimizden gelen çabayı gösterdik ve başardık. Ozellikle Kırıkkale Valimlz Sayın Bülent Tekblyıkoğlu.na ayrı bir teşekkürü borç biliyorurn,kendisi samimiyeti ve bize verdiği destekle bu başarımızda büyük pay sahibi olmuştur. Kendisine bu kupayla ziyarette bulunacağız ve bu başarıyı önce Kınkkale halkına ve ardından Sayın Valimize armağan edeceğiz. Ayrıca Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılıya, Gençlik Spor il Müdürümüz Aziz Sinan ALP ve İl Emniyet Müdürümüz Fahri Bulut’a ve bize destek veren personellerine teşekkürü borç biliyoruz. Türkiye Süper Liginde olmamız ayrıca Süper Ligde edeceğimiz mücadele boyunca ülkemizin farklı şehirlerin gelecek sporcular şehir ekonomimize,esnafımıza ayrıca şehirmizin marka değerini artırması açısından da çok önemli olduğ’unu bilerek bu gururu yaşatmak ve devam ettirmek için şehrimizde bulunan büyük firmalardan ve esnaflarımızdan da bize sponsor olmalarını ve bizi desteklernelerini rica ediyorum. Kınkkale’mize Türkiye işitme Engelliler Süper Ligi hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!