Kırıkkale İtfaiyesi 2 Bin 184 Olaya Müdahale Etti
Gündem 71 Editörü • 5 Ocak 2021 18:09
Kırıkkale İtfaiyesi 2 Bin 184 Olaya Müdahale Etti

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Kırıkkale genelinde çıkan olaylara anından müdahale ederek 2020 yılını başarılı bir şekilde geçirdi.

İtfaiye ekibi 2020 yılı içerisinde 2 Bin 184 olaya müdahale etti.

70 personeli ile yüzlerce olaya kısa süre içerisinde erişen itfaiye ekipleri, kişilere daha çabuk ulaşmak adına kendini her geçen gün geliştiren İtfaiye ekipleri 2020  yılında 2 Bin 184 olaya müdahale etti. Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 58 yaralıyı kurtardığını açıklandı. Gelişen teknolojik imkanların bir çoğuna sahip olan Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yangın, trafik kazaları, doğal afetler, su baskınları, patlama, çökme, mahsur kalma olaylarına müdahale ederek pratikliğini her geçen gün artırarak çalışmalarına devam ediyor.

 58 YARALIYI KURTARDI

2020 yılının verileri ile yapılan raporda İtfaiye müdürlüğü ekiplerinin aynı zamanda, okullarda, işyerlerinde ve insanların toplu olarak bulunduğu yerlerde yangın ile ilgili bilgiler verdiği belirtildi. İtfaiye Müdürlüğümüz Fabrikalarda, çeşitli resmi kurum ve kuruluşlarda müracaat eden her türlü işyerinde yangın tatbikatı yapıyor. Yıl boyunca 2 Bin 184  olaya müdahale eden İtfaiye Müdürlüğümüz, çıkan bu olaylarda 58 yaralıyı kurtardığını açıklandı.  Ayrıca halk sağlığına büyük önem veren Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü, 80 evin baca temizliğini gerçekleştirdi. Su baskınlarına karşı 64 ev ve işyerinde su çekmesini gerçekleştirdi. 

CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORSUNUZ

 İtfaiyeciliğin, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olmakla beraber, aynı zamanda büyük sorumluluk gerektirdiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Halkımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden itfaiye teşkilatımız, bu görevlerini yerine getirirken hayatlarını hiçe sayarak, canla başla çalışmaktadırlar. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan bütün itfaiye çalışanları görevlerini yerine getirmektedirler fedakarca görev yapan itfaiye teşkilatımıza başarılar diliyorum.”dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!