Kırıkkale Jandarma Ekiplerinden Başarılı Operasyon; 2 Hırsızlık Şüphelisi Yakalandı
Gündem 71 Editörü • 9 Ocak 2021 12:07
Kırıkkale Jandarma Ekiplerinden Başarılı Operasyon; 2 Hırsızlık Şüphelisi Yakalandı

Kırıkkale’de hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheliden biri tutuklandı.

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde merkez ilçeye bağlı Kızıldere köyünde S.K isimli şahsın evinde gerçekleşen hırsızlık olayı üzerine yönelik olarak bölgedeki güvenlik kameraları ile J.Gn.K.lığının geliştirdiği yapay zeka programları olan KAFES ve KEP programları da kullanılarak S.K isimli şahsın evinden;
(4) adet demir kapı,
(3) adet soba,
(3) adet güneş enerjisi paneli
(1) adet çekirdek ayıklama makinası,
(1) adet çamaşır makinası,
(1) adet araç yıkama pompasının Ş.Z ve G.Z isimli şahıslar tarafından çalındığı tespit edilmiştir.

Şüphelilerin ev ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde çalınan malzemelerin önemli bir kısmı ele geçirilmiştir. Geri kalan malzemelerin ise Ankara ili Bala ilçesinde bir hurdacıya satıldığı öğrenilmiştir.
Geçmiş tarihlerde çeşitli hırsızlık suçlarından kayıtlı olduğu anlaşılan şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır. Söz konusu şahıslar çıkarıldıkları Mahkeme tarafından G.Z isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, diğer şüpheli Ş.Z tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığının suç ve suçlularla mücadelede yapay zeka yeteneklerini de kullanarak yürüttüğü çalışmalar neticesinde 2020 yılında bir önceki yıla göre hırsızlık suçları % 30 azalırken, aydınlatma oranı da % 60 seviyesinden % 90 seviyesinin üzerine çıkmıştır.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!