Kırıkkale – Kırşehir Arasına Hızlı Tren Geliyor!
Gündem 71 Editörü • 4 Mart 2024 00:04
Kırıkkale – Kırşehir Arasına Hızlı Tren Geliyor!

Bakan Uraloğlu, bugün bir dizi programa katılmak üzere Kırşehir’de yaptığı açıklamada “Hızlı tren aksında Kırıkkale-Kırşehir arasının projesini bitirdik.” dedi.

Bakan Uraloğlu, Kırşehir Ahilik Müzesi ziyareti öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ticari faaliyetlerinin büyümesi için gayret ettiklerini söyledi.

Dünya sahnesinde ekonomik yönden güçlü olmadan siyasi yönden güçlü olmanın mümkün olmadığını vurgulayan Uraloğlu, ticaretin, ekonominin can damarı olduğunu ifade etti.

Uraloğlu, Kırşehir’e 2 müjde vereceğini belirterek, şöyle devam etti:

“İlki yatırım programımıza alarak projesini onayladığımız 20 kilometre uzunluğundaki Kırşehir Çevre Yolu çalışmalarımızı başlatıyoruz. Projemizde öncelikli talep edilen otoyol ayrımı ve terminal kavşağı arasındaki 10,5 kilometrelik kesimi 18 Mart’ta ihale edeceğiz. Proje bünyesinde 7 farklı seviyeli kavşak bulunuyor ve bunun 5’i ihale edeceğimiz kesim kapsamında inşa edilecek. İkinci müjdemiz ise Kırşehir’in Nevşehir’deki Kapadokya Havaalanı’na ulaşımını sağlayacak 38 kilometre uzunluğundaki Tuzköy-Kesikköprü yolu projesi. Projeyi bakanlığımız gündemine aldık. En kısa zamanda yatırım programına alacağımız projemiz için yaklaşık 1,3 milyar liralık bir yatırım bedeli öngörüyoruz.”

Projelerin hayırlı olmasını dileyen Bakan Uraloğlu, “Mucur-Karahasanlı yolu da yatırım programında, önümüzdeki süreçte bu yolu da yapacağız. Zaman zaman şehrimizin gündemine gelen hızlı tren projemizden de bahsetmemek istiyorum. Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak hızlı tren aksında Kırıkkale-Kırşehir arasının projesini bitirdik. Kırşehir-Nevşehir arası proje çalışmamız da devam ediyor.” ifadesini kullandı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!