Kırıkkale KOP Öğrenme Merkezi Öğrencilerini Bekliyor
Gündem 71 Editörü • 27 Ağustos 2019 19:08
Kırıkkale KOP Öğrenme Merkezi Öğrencilerini Bekliyor

Kırıkkale’de öğrencilerin bütüncül bir anlayışla gelişimini sağlayarak, kendini tanıyan, yeteneklerinin farkında olan, mutlu çocuklar yetiştirmeyi amaçlayan Gelecek Sizsiniz KOP Öğrenme Merkezi öğrencilerini bekliyor.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilk olarak Kırıkkale’de açılışı yapılan ve yine Kırıkkale’de eğitim öğretim gören öğrencilerin gelişiminde büyük rol alan Gelecek Sizsiniz KOP Öğrenme Merkezi bu yıl da öğrencilerini bekliyor.

Konu hakkında Gelecek Sizsiniz KOP Öğrenme Merkezi Koordinatör’ü Yunus Emre Gümüşbaş yaptığı açıklamada; “Merkezimiz Milli Eğitim Müdürlüğü çatısı altında Kalkınma Bakanlığı KOP İdaresi Başkanlığı tarafından hibe almış ve 2018 yılı Ekim ayında açılışı yapılmıştır. Toplamda 13 Farklı atölyeden oluşmaktadır (Akıl Oyunları, Tiyatro ve Drama, Şairlik ve Yazarlık, Kodlama, Fen, İngilizce, Matematik, Müzik, Resim, Beden Eğitimi, Fizik, Kimya, Biyoloji). 2018-2019 eğitim öğretim yılında 390 öğrenciye eğitim verdik, 2019-2020 eğitim öğretim yılında ise 600 öğrenciye eğitim vermeyi hedefliyoruz. Hedef kitlemiz öncelikle dezavantajlı grup olup, bu öğrencileri yeteneklerine göre atölyelere alıp yeteneklerinin geliştirilmesini hedefliyoruz. 1.dönem 2. Dönem ve yaz donemi olmak üzere Öğrencilerimiz için 3 dönem kurslarımız mevcuttur. İlimiz sosyal ve sanatsal anlamda eksiklikleri olmasına karşın merkezimiz öğrencilerin hem akademik hem de sosyal sanatsal yönlerini geliştirmektedir. Okulların açılması ile başlayacak olan kurslarımızın her biri ücretsizdir.” ifadelerine yer verdi.

Bizde Gündem 71 ailesi olarak Kırıkkale’de bulunan öğrenciler için yeteneklerini belirleyip geliştirmek için tamamen ücretsiz olan Eski Milli Eğitim binasında hizmet veren Gelecek Sizsiniz KOP Öğrenme Merkezi’ne başvurmalarını şiddetle öneriyoruz.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!