Kırıkkale Millet Bahçesi Açıldı; Ziyaretçi Akını Yaşandı
Gündem 71 Editörü • 24 Nisan 2023 12:05
Kırıkkale Millet Bahçesi Açıldı; Ziyaretçi Akını Yaşandı
Kırıkkale Haber

Yapımı tamamlanan Kırıkkale Millet Bahçesi Ramazan Bayramında ziyarete açıldı.

Bayram süresince ziyaretçi akınına uğrayan Millet Bahçesi için Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Millet Bahçemiz hemşehrilerimiz ile bir başka güzel” ifadesini kullandı. 

RAMAZAN COŞKUSU KATLANDI

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın vaadleri arasında bulunan çok fonksiyonlu Kırıkkale Millet Bahçesi Projesi tamamlanarak Ramazan Bayramında ziyarete açıldı. Üç günlük bayram tatili süresince Kırıkkale Millet Bahçesini 10 bine yakın vatandaş ziyaret etti. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Ramazan Bayramının güzel manevi havası içerisinde yapımını tamamladığımız Millet Bahçemizi ziyarete açtık. Millet Bahçemizin şehrimize, ülkemize ve aziz hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı. 

MİLLET BAHÇESİ SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK

Başkan Saygılı “Amacımız bizi seven, güvenen, seçen hemşehrilerimize layık olmaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hemşehrilerimize verdiğimiz Millet Bahçesi sözümüzü de yerine getirdik. Geride bıraktığımız dönemde Kırıkkale’miz için çok verimli geçti, alt yapıdan üst yapıya kadar şehrimize gözle görülür değişikliklere imza attık. 500 bin dönüm alan üzerine yapımı tamamlanan Millet Bahçemizi de hemşerilerimiz ile buluşturduk” dedi. 

ŞEHRİMİZİN VİZYONUNA KATKI SAĞLADI

 Millet Bahçesi’nin Kırıkkale’nin gelişmesine katkı sağlayacağını belirten başkan Saygılı “43 ilin geçiş güzergahında bulunan Millet Bahçemiz şehrimize dışarıdan gelenler için bir uğrak yeri dinlenme noktası olacak. İçinde Kızılırmağın geçmesi nedeniyle Türkiye’de 500 bin metrekare alandan oluşan Kırıkkale Millet Bahçemiz yeşil alan örtüsüyle de dikkat çekici büyüklükte.” Şeklinde konuştu. 

KEYİFLİ VAKİT GEÇİRECEKLER 

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ramazan bayramında ziyarete açılan Millet Bahçesinde inceleme yaparak ziyarete gelen vatandaşlar ile bayramlaştı. Başkan Saygılı ziyarete gelen Kırıkkalelilere de “Siz vatandaşlarımızın huzur ve keyifle zaman geçirmeleri için tüm ayrıntıların düşünüldüğü millet bahçemizi ziyarete açtık. Millet bahçemizde; kafeterya, dinlenme alanları, yürüyüş parkuru, dış mekân spor alanları, bisiklet yolları, futbol, basketbol sahası ile yeni nesil oyun grupları bulunuyor. Her yaş grubuna hitap eden millet bahçemiz sosyal donatı alanı ile ziyaretçilerine doğayla iç içe sosyal yaşam alanı sunmuş olacak” dedi. 

 ÇOK KEYİFLİ BİR YER OLMUŞ

Ramazan bayramında ziyaretçi akınına uğrayan Kırıkkale Millet Bahçesini 10 binin üzerinde kişi ziyaret ederek rekora imza attılar. Kırıkkaleliler Millet Bahçesi ile ilgili olarak keyifli bir alan olarak değerlendirerek “Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’ya bu güzel hizmeti Kırıkkaleliler ile buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Gerek hafta sonları dinlene bileceğimiz bir alan olmasının yanı sıra şehir dışından gelen misafirlerimizi de rahatlıkla gezdire bileceğimiz çok keyifli bir alan olmuş” ifadesini kullandılar.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!