Kırıkkale Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı
Gündem 71 Editörü • 24 Haziran 2020 13:48
Kırıkkale Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı

Kırıkkale’nin yeşile doyacağı Millet Bahçesi ihalesi Ankara’da gerçekleştirildi.

İhaleye 34 firmanın katılım gösterdiğini söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Millet Bahçesine ilginin yüksek olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

İhaleye Gösterilen İlgi Memnuniyet Verici

097a4ba1-2723-467c-92a4-5990a7f89b4b Kırıkkale Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı

Mülkiyeti Kırıkkale Belediyesine ait 450 bin 909 metre kare alana kurulacak olan Millet Bahçesinin Projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılıp TOKİ tarafından da ihaleyesi yapıldı. Celal Bayar Parkına yapılacak olan Millet Bahçesi ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Projeye desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Kırıkkalemizin çehresini değiştireceğine inandığımız Millet Bahçemiz için ilk adım olan ihale aşaması geçildi. İhaleye 34 firmanın katılmış olması, Kırıkkalemize farklı bir hava katacak olan Millet Bahçemize verilen değerin göstergesi. Bu ilgi bizleri mutlu etti” dedi.

Sosyal Yaşam Alanı

3186e083-fe7a-4b4a-bc37-2e4d7c7875e1 Kırıkkale Millet Bahçesi İhalesi Yapıldı

Millet Bahçesinin hayata geçmesi ile Kırıkkale’de kişi başına düşen yeşil alanın artacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Millet Bahçesi ile Kırıkkalemizin sosyal hayatının renginin değişecek. Ankara’nın yanı başında içerisinden Kızılırmağın geçtiği Millet Bahçesi manzarası ile de eşsiz olacak” dedi. Millet bahçesi projesi, içerisinde barındıracağı yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, yürüyüş, koşu parkurlarıyla, bisiklet yoluyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak. Çocuk oyun alanlarının ve bitki müzesinin olacağı millet bahçesinde 15 bin ağaç ve yeşil alanlar yer alacak. Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde tema bahçeleri, çiçekli bitkiler ile buluşacak vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek. Kırıkkale Millet Bahçesinin 400 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!