Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk’ün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Gündem 71 Editörü • 9 Ocak 2020 16:24
Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk’ün  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk TBMM’de yaptığı basın açıklaması ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, basın mensuplarının her türlü pozitif ayrımcılığı hak ettiklerini belirtti.

MHP’li Öztürk yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasa ile belli ölçülerde gazetecilik mesleğini yapanlara bazı imkânlar sağlanmış ve bu tarih önce “Gazeteciler Bayramı”, daha sonra da “Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bugün doğru ve ilkeli haber için, zor şartlar altında ellerinden gelen her türlü özveriyi gösteren basın mensuplarımız, insanımızın birlik beraberliği, huzurumuzun korunması doğrultusunda dürüst ve tarafsız habercilik ve yayıncılık anlayışıyla gecesini, gündüzüne katmaktadır. Bu meşakkatli koşturmalarıyla elde ettikleri haber ve değerlendirmeleri ile toplumu doğru bilgilendirme görevlerini yerine getiren vefakâr basın mensuplarımız, en üst düzey takdirdin her türlüsünü sonuna kadar haketmektedirler.” dedi.

Gazetecilik Fedakârlık İsteyen Mesleklerin En Başında

TBMM’de yaptığı açıklamada; gazetecilik mesleğinin, günümüzün en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında geldiğin belirten Milletvekili Öztürk; “Basın deyince ilk aklımıza gelen gazeteciliktir. Çağımızın en önemli ve zor mesleklerinden biri olan gazeteciliğin, kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız ve objektif bir şekilde sağlamak, toplumsal sorunlar karşısında kamuoyu oluşturmak, demokrasinin güçlenmesi ve gelişmesine katkı sunmak gibi önemli görevleri bulunmaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi; “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdırlar. Basın, milletin umumi sesidir. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.”
Ülkemizin ve ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınması için katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın mensuplarımızın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutlar, hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!