Kırıkkale Nur Camisi’nde Vatandaşlar Filistin İçin Dua Ederek Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı
Gündem 71 Editörü • 20 Ekim 2023 16:59
Kırıkkale Nur Camisi’nde Vatandaşlar Filistin İçin Dua Ederek Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’de Cuma namazı için bir araya gelen binlerce vatandaş Filistin’de hayatını kaybedenler için dua ederek gıyabi cenaze namazı kıldı.

Binlerce vatandaş, Filistinliler için dua ederek gıyabi cenaze namazı kıldı.

Yapılan açıklamalarla İsrail bir kez daha lanetlendi.

Kırıkkale Nur Camisi´nde Cuma namazı kılan ve aralarında Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ile protokol üyelerinin de bulunduğu binlerce Kırıkkaleli vatandaş, namazın ardından Filistinliler için dua etti.

Yapılan duaların ardından İsrail´in saldırıları sonucu Gazze´de hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazına katıldı.

Namazın ardından yapılan basın açıklamasında ise Filistin halkının insanlık dışı saldırılara, katliamlara ve soykırımlara karşı verdiği mücadele bir istiklal mücadelesi, haklı ve meşru bir mücadele olduğu vurgulandı.

Türkiye halkının daima Filistin halkının yanında olduğu belirtilen açıklamada, Filistin direnişinin onurlu bir mücadele olduğuna da dikkat çekildi.

kirikkale-nur-cami-filistin-giyabi-cenaze-namazi-dua-3-1 Kırıkkale Nur Camisi'nde Vatandaşlar Filistin İçin Dua Ederek Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı
kirikkale-nur-cami-filistin-giyabi-cenaze-namazi-dua-4-1 Kırıkkale Nur Camisi'nde Vatandaşlar Filistin İçin Dua Ederek Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı
kirikkale-nur-cami-filistin-giyabi-cenaze-namazi-dua-2-1 Kırıkkale Nur Camisi'nde Vatandaşlar Filistin İçin Dua Ederek Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!