Kırıkkale Road Race 2.2 Uluslararası Bisiklet Yarışı’na Ev Sahipliği Yapacak
Gündem 71 Editörü • 5 Haziran 2023 20:35
Kırıkkale Road Race 2.2 Uluslararası Bisiklet Yarışı’na Ev Sahipliği Yapacak

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonunca 10-11 Haziran’da “Olimpik pedallar Anadolu’nun kalbinde” temasıyla Kırıkkale’de düzenlenecek Road Race Kırıkkale 2.2 bisiklet yarışlarıyla ilgili tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, Kırıkkale’de ilk defa uluslararası düzeyde bisiklet yarışlarının düzenlendiğini belirterek, Kırıkkale’nin bu süreçte dünyaya açılır bir konuma geldiğini söyledi.

Kırıkkale Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda konuşan Akyön, yarışın kent için, ülke için büyük anlam taşıdığını ve 12 ülkeden 84 sporcu ve Türkiye’den de 8 takım ve 56 sporcunun katılacağını aktardı.

Daha önce düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası 7. Etap Puanlı Yol Yarışları sayesinde olumlu sonuçlar elde ettiklerini belirten Akyön, “Statü olarak geldiğimiz nokta küçümsenecek bir nokta değil. Şuanda dünyadaki bisiklet birliğine bağlı takvime girdiğiniz zaman Kırıkkale’nin dünyaya açılımı oldu. Bu Kırıkkale’nin spor dünyasına girişi oldu. Bu Kırıkkale’nin sağlıkta, emniyette, güvenlikte, parkurda tescil edildiği, marka bir spor şehri haline geldiğinin ilk adımı oldu.” dedi.

Akyön, yarışla ilgili güzergâhlar ve diğer detaylar konusunda da bilgiler vererek bu tür bilgilendirmelerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!