Kırıkkale Simidi İçin Tescil ve Coğrafi İşaret Alınması İçin Çalışmalar Başladı
Gündem 71 Editörü • 15 Eylül 2021 21:06
Kırıkkale Simidi İçin Tescil ve Coğrafi İşaret Alınması İçin Çalışmalar Başladı

Kırıkkale İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü tarafından Kırıkkale Simidi için tescil ve coğrafi işaret alınması için değerlendirme toplantısı yapıldı.

KIRIKKALE SİMİDİNE COĞRAFİ İŞARET ALINMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde Kırıkkale simidine tescil ve coğrafi işaret alınması konusunda değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz başkanlığında İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Gıda ve Yem Şube Müdürümüz İlknur Sezer, Kırıkkale Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Yurtalan Eroğlu ve simitçi esnafı katıldı.

FB_IMG_1631692780918 Kırıkkale Simidi İçin Tescil ve Coğrafi İşaret Alınması İçin Çalışmalar Başladı

Toplantıda bir konuşma yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz; “Daha önce Keskin Tava Yemeği ve Kılıçlar Soğanı için coğrafi işaret ve tescil alınmış durumda. Amacımız üretiminden lezzetine kadar ilimize has özellikleri bünyesinde barındıran Kırıkkale Simidinin de bu şekilde tescillenmesini sağlamak, bu ürünümüz için de coğrafi işaret almak. Bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık.” şeklinde konuştu.

FB_IMG_1631692791491 Kırıkkale Simidi İçin Tescil ve Coğrafi İşaret Alınması İçin Çalışmalar Başladı

Sözlerine okulların da açılması ile satışı artan ürünler arasında bulunan simidin, üretiminden satışına kadar geçen her aşamada dikkat edilmesi gereken hijyen kuralları ve kovid-19 tedbirleri konularında uyarılarda bulanarak devam eden Yılmaz, bilgilendirme ve denetim faaliyetlerinin de aralıksız devam edeceğini belirtti.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!