Kırıkkale Siyasilerinden Komedyene Sert Tepki
Gündem 71 Editörü • 13 Nisan 2022 08:54
Kırıkkale Siyasilerinden Komedyene Sert Tepki

“Yerli ve Kirli Stand-up” adı altında gösteri yapan komedyen Baturay Özdemir, Kırıkkalelilerden büyük tepki topladı. Komedyene bir tepkide Kırıkkale siyasilerinden geldi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ve Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan sosyal medya hesaplarından Baturay Özdemir’e tepki gösterdi.

HUKUKİ GİRİŞİMDE BULUNACAĞIZ 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “ Kendisini komedyen olarak adlandıran bir şahsını aşağılık beden dili ile de pekiştirerek esprilerine Şehitler diyarı aziz Kırıkkale’mizi konu etmesini kınıyorum. Bu aşağılık davranışa karşı hukuki olarak en güçlü şekilde girişimde bulunacağımızın bilinmesini isterim” dedi. 

AŞAĞILAYICI İFADELERLE KOMİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

“Yerli ve Kirli Stand-up” adı altında gösteri yapan komedyen Baturay Özdemir’in, yaptığı bir gösteride Kırıkkale ve Kırıkkalelileri aşağılayıcı ifadelerine büyük tepki gösteren MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Kullandığı aşağılayıcı ifadelerle komik olduğunu düşünen sözde Özdemir, konuşmasında Kırıkkale’yi 250 bin insanı medeniyetten kaçış projesi olarak anlatıyor. Kendisi, bir süre yaşadığını iddia ettiği Kırıkkale’nin medeniyetinden, insanlığından ve samimiyetinden zerre kadar faydalanmış olsaydı, bugün bu ifadeleri kullanamazdı” dedi.

YİĞİDİN HARMAN OLDUĞU KIRIKKALE’DEN ÖZÜR DİLE

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Şehitler Diyarı yiğidin harman olduğu #Kırıkkale’den özür dile…” ifadelerine yer verdi.

BUGÜNE KADAR BAĞRINDAN HİÇ HAİN ÇIKARMAMIŞ HEMŞEHRİLERİMİZİ KONU ETMESİNİ KINIYORUM

Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Kendisini şovmen olarak nitelendiren bir şahsın kendi dilince yaptığı esprilerine Şehitler diyarı Kırıkkale’mizi ve bugüne kadar bağrından hiç hain çıkarmamış hemşehrilerimizi konu etmesini şiddetle kınıyorum. Bu kabul edilemez tutuma karşı hukuki olarak avukatlarımız aracılığıyla gerekeni yapacak ve takipçisi olacağız.” ifadelerine yer verdi.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!