Kırıkkale, Turizm Kentine Dönüşüyor
Gündem 71 Editörü • 12 Ocak 2021 22:38
Kırıkkale, Turizm Kentine Dönüşüyor
Kırıkkale Haber

Anadolu’nun birçok kentinde olduğu gibi Kırıkkale’de de yapılan devlet yatırımları her geçen gün daha da katlanarak devam ediyor.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, kentte birçok mekanın cazibe merkezi haline geldiğini ve önümüzdeki günlerde de farklı mekanların da yine yerli ve yabancı turizme kazandırılacağını söyledi.

1744 metre yüksekliğindeki Dinek Dağı Projesi, Obaköy, Çeşnigir Kanyonu, Macera Adası, Yeşil Vadi, Bisiklet Yolu, Tarım Akademisi, Sulu Mağara, Silah Müzesi, En Güzel Köy Benim Köyüm Projesi, Lavanta Vadileri, Tabiat Parkları gibi projelerin yanı sıra mesire alanları, ağaçlandırma çalışmaları, kamp alanları yürüyüş yolları ile daha bir çok çalışmalar her geçen turizm açısından büyük önem taşımaya başladı.

43 ilin kavşak noktasında bulunan Kırıkkale, yatırımların tamamlanması halinde bundan böyle görmeye ve gezilmeye değer yerlerle ilgili bir merkez haline dönüşmüş olacak.

Öte yandan Kırıkkale turizmine önemli bir katkı sağlayacak olan ve önümüzdeki bahar ayları ile birlikte 10 binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlaması beklenen Çeşnigir ve OBAKÖY, tur operatörlerinin de gözünden kaçmadı. TÜRSAB tur operatörleri ile OBAKÖY’ü ziyaret etti.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!