Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin, Türk Bayrağını Yırtan Yunan Vekile Tepki Gösterdi
Gündem 71 Editörü • 31 Ocak 2020 18:48
Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin, Türk Bayrağını Yırtan Yunan Vekile Tepki Gösterdi

Avrupa Parlamentosu toplantısında Türk Bayrağını yırtarak, yüce bayrağımıza çirkin bir saldırıda bulunan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos’a Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin tepki gösterdi.

ÜLKÜ OCAKLARI CİHADA HAZIR BEKLİYOR

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin yaptığı açıklamada “Doğu Romanın son kalıntıları, Avrupa kıtasının şımarık çocuğu Yunan yine kansız yüzünü göstermiş ve Şehitlerimizin Kanı ile sulanmış Yüce Türk Bayrağına alçakça saldırıda bulunmuştur. Tarihinden ders almayan ve elinde tuttuğu yüce Bayrağımızın yakıcı kuvvetinden bihaber olan Yunan piçi Lagos, tıpkı dedeleri gibi davranmış ve şımarık yüzlerini bir kez daha göstermiştir. Bilmiyor ki, Türk Milleti de halen dedelerinin kanını taşımakta ve Yunan ile Anadolu’nun arasında bir tek Ege Denizi bulunmaktadır. 9 Eylül 1922’de Egenin soğuk sularında boğduğumuz Doğu Roma kalıntıları halen Egenin serin sularında boğulmak istiyorsa bizim için hiçbir problem yoktur. Doğu Roma, 1453 yılında atalarımız ve onların kutlu komutanı Fatih Sultan Mehmet tarafından tarihin derinliklerine gömülmüş ve tarih sahnesinden silinmiştir. En kuvvetli oldukları dönemlerde dahi Türk’ün kudreti karşısında eriyen Doğu Roma’nın kalıntıları defalarca kez Türk Tokadı yemelerine karşın, şımarıklıklarına devam etmektedirler. Bu müsveddeler bilsinler ki Türk Milleti ve onun korkusuz savunucusu Ülkü Ocakları Bayrağı için her türlü Cihada hazır beklemektir” ifadelerini kullandı.

YUNAN MUNAN TANIMAYIZ

Tekin açıklamasının devamında “Ege’de sürekli krizler çıkartmaya çalışan ve 12 adalar krizi ile sürekli ülkemizle karşı karşıya gelme cüretini gösteren Yunan, Türk’ün sabrını sınamaktadır. Haçlıların gazla beslediği bu küçük vilayet artık sabırları zorlamaya başlamıştır. Kardak Krizinde olduğu gibi az bir sayıda askerimizin harekâtı ile Genel Kurmay Başkanı istifa etmek zorunda kalan bu topluluk bilmiyor ki, Türk Kuvvetleri bir gece ansızın Atina’da soluğu alabilir ve Yunan Bayrağının yerine bugün hadsizce saldırdıkları yüce Bayrağımızı asabilir. Türk’te ne Ulubatlı Hasan’lar biter, ne Hasan Tahsin’ler ne de Ali Türkşen’ler biter. Türk Bayrağı bir piçin eline alıp şov yapabileceği bir araç değil Türk’ün namusudur. Ve Türk’ler namusları için dünyanın şah damarını keserler. Ülkü Ocakları olarak açık bir şekilde ifade ediyoruz ki, Yunanistan bundan sonra haddini bilmek zorundadır. Aksi halde ne Yunanistan’da ne Türkiye’de nede Dünyanın her hangi bir yerinde hiçbir Yunan’a rahat olmayacaktır. Genel Başkanımızın, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey efendinin de ifade ettiği gibi “Biz Türk Milletiyiz, Yunan munan tanımayız” her zaman ve her yerde hadlerini bildiririz” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!