Kırıkkale Ülkü Ocakları ‘Şehitlere Vefa Yürüyüşü’ Yaptı
Gündem 71 Editörü • 14 Ocak 2024 22:56
Kırıkkale Ülkü Ocakları ‘Şehitlere Vefa Yürüyüşü’ Yaptı

Kırıkkale Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen ‘Şehitlere Vefa Yürüyüşü’ yapıldı.

Kırıkkale Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Akpınar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yerdi;

Tarihte en büyük çarpışmaların, boğaz boğaza vuruşmaların, yurt ve şeref uğruna ölüme atılmaların, istiklal ve hürriyet için arkasını düşünmeyenlerin bize bıraktığı mukaddes vatan toprağının üzerinde yaşıyoruz. Bu topraklar bizlerden ne istediyse bugüne kadar eksiksiz vermeye çalıştık. Tarihin her dönemi Türk Milleti olarak, en azılı düşmanlarla, en vahşi karanlık odaklarla mücadele ettik. Bizlere yüklenen misyondan yola çıkarak mazluma Yunus, zalime Yavuz olmayı görev addettik. Malazgirt’ten Milli Mücadeleye kadar bu aziz vatanı kanımızla suladık, sulamaya da devam edeceğiz. Milliyetçi – Ülkücü Hareket olarak geçtiğimiz günlerde yaşanan elim terör olayları için bugün, teröre karşı birlik yürüyüşümüzü organize ettik. Gerekirse 85 milyonu, bütün Türkiye’yi, bu azılı teröristlere karşı yürüteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Bu vatanı, bu bayrağı yok etmek isteyenlere açık açık çağrıda bulunuyorum.

“Kirli ayaklarınızın bastığı şu toprakların her zerresinde Türk kanı vardır. Her bucağında bir atanın mezarı vardır.

Sadece siz değil, bütün dünya bir araya gelse bizi bu topraklardan ayıramaz. Bizi topyekün bitirmeden kimse hayallerine ulaşanayacaktır.

Bütün şehadet şerbeti içen yiğitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Her birine Yüce Allah rahmetiyle muamele etsin. Kederli ailelerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

Bir ölür, bin diriliriz.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!