Kırıkkale UMKE İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş’ı Ziyaret Etti
Gündem 71 Editörü • 12 Kasım 2020 18:45
Kırıkkale UMKE İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş’ı Ziyaret Etti
Kırıkkale Haber

İzmir’de 30 Ekim 2020 Cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde yaklaşık bir hafta boyunca arama kurtarma faaliyetlerine katılan UMKE ve 112 ekibini kabul eden İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, yaptıkları çalışmalardan ötürü ekiplere teşekkür etti.

Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Kerim Çolak ile İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Fatih Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş; “Depremin ilk anından itibaren olay yerinde görev alan siz kıymetli personelimizi kutluyorum. Allah bu tür acıları memleketimize bir daha yaşatmasın. 7 gün 24 saat özveriyle görev yapan UMKE ve 112’nin önemi bu zamanlarda bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ulusal bir salgının yaşandığı bu zor zamanlarda hastanede görevli olan personelimiz kadar, afet ve olağanüstü durumlarda da tüm sağlık personelimiz her daim göreve hazırdır. Başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Meydana gelen depremde arama kurtarma faaliyetleri için birçok il ile birlikte Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 5 kişilik UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) timi ve 3 kişilik 112 ambulans ekibi olay yerine yönlendirilmiş, bölgeye gece saatlerinde ulaşan ekibimiz, UMKE timlerinin arama kurtarma çalışmalarına destek vererek Rızabey ve Emrah Apartmanları enkazlarındaki depremzedeleri koordineli çalışma ile sıkıştıkları yerden kurtarmışlardı. Gerek göçük altında kalan yaralılara, gerekse çadır kentlerde yaşayan depremzede vatandaşlara özveri ile hizmet eden UMKE ve 112 ekiplerimiz, 06 Kasım 2020 tarihinde ilimize dönüş yapmıştı.

kirikkale-umke-112-il-saglik-muduru-murat-agirtas-ziyaret-haber-2 Kırıkkale UMKE İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş'ı Ziyaret Etti
kirikkale-umke-112-il-saglik-muduru-murat-agirtas-ziyaret-haber-3 Kırıkkale UMKE İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş'ı Ziyaret Etti

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!