Kırıkkale Üniversitesi Kontenjanlarının Yüzde 98’i Doldu
Gündem 71 Editörü • 17 Ağustos 2022 18:54
Kırıkkale Üniversitesi Kontenjanlarının Yüzde 98’i Doldu

Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında yer alan, uluslararası proje bazlı işbirliği çalışmalarıyla büyümeye ve gelişmeye devam eden Kırıkkale Üniversitesi kontenjanlarının yüzde 98’i doldu.

Konu ile ile ilgili Kırıkkale Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında yer alan, başarılı eğitim ve öğretim faaliyetleri, ulusal ve uluslararası proje bazlı işbirliği çalışmalarıyla büyümeye ve gelişmeye devam eden Üniversitemiz, lisans ve önlisans programları için ilan edilen 7414 kontenjandan 7292’sine öğrenci yerleşti. Kontenjanların ortalama doluluk oranı %98 oldu.

Üniversitemize kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz kayıt işlemlerini, e-Devlet şifreleri ile 22 – 24 Ağustos 2022 23:59 tarihleri arasında https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresi üzerinden yapabilecek. Elektronik kayıt yaptıramayan öğrencilerimiz, kayıt için gerekli belgeleri tamamlayarak 22 – 26 Ağustos 2022 tarihlerinde 09:00 ile 17:00 saatleri arasında, Merkez Yerleşkemizdeki Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığında bulunan kayıt bürosuna gelerek kayıt işlemlerini yaptırabilecek. Kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye Üniversitemiz anasayfasından ulaşılabilir.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!