Kırıkkale Üniversitesi Rektörü 2053 Vizyonu İçin Öğrencilerle Buluştu
Gündem 71 Editörü • 24 Mart 2022 17:20
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü 2053 Vizyonu İçin Öğrencilerle Buluştu
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.

Öğrencilerin ilimizin 2053 hedeflerine ilişkin önerilerini dinlemek, Kırıkkale’nin ekonomik, kültürel ve sosyal olarak güçlenmesi ve yakın geleceğin Büyük Türkiye’sine katkı sunabilmesi için yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yapılan etkinliğe Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Prof. Dr. Metin Arslan ile farklı fakülte ve programlardan öğrenciler katıldı.

Sohbet şeklinde samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, öğrencilerin 2053 yılına ilişkin önerilerini dinledi ve öğrencilerle sunulan fikirler üzerine görüş alışverişinde bulundu.

kirikkale-universitesi-rektoru-ersan-aslan-ogrencilerle-bulustu-2053-2 Kırıkkale Üniversitesi Rektörü 2053 Vizyonu İçin Öğrencilerle Buluştu

Öğrenciler, 2053 yılı hedeflerinin yanı sıra güncel talep ve sorunlarını da ilettikleri buluşmadan duydukları memnuniyeti belirterek Rektörümüze teşekkür ettiler.

kirikkale-universitesi-rektoru-ersan-aslan-ogrencilerle-bulustu-2053-3 Kırıkkale Üniversitesi Rektörü 2053 Vizyonu İçin Öğrencilerle Buluştu

Öğrencilere tecrübeleri ışığında tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, “Üniversitemizin öğrencileri olarak sizden beklentimiz mutlaka geleceğinizle ilgili planlarınızın olmasıdır. 30 yılı planlayamıyorsanız 5 yıllık dönemler halinde hedef başlıklarınızı belirleyin. Planlarınızı göz önünde bulundurun ve ona uygun şekilde yol belirleyin. Planlı olarak hareket ettiğinizde yapacağınız şeylere kendinizi adapte etmiş ve onunla ilgili alt planlar yapmaya başlamış olursunuz. Yapmıyorsanız günlük yaşarsınız ve gelecekle ilgili planlama yapmadığınız için ileride şikayet etmeye hakkınız yoktur. Hayret eden değil, gayret eden bir nesil olun. Yapmaya, üretmeye gayret edin. Biz birçok şeye hayret ettik. Siz geleceğe, hatta elinizde bulunan teknolojik ürünlere bakarak, o teknolojileri geliştirmenin yollarına bakın. Hangi meslek grubunda olursanız olun, sadece kullanmakla yetinmeyin. Başka ülkede var olup bizde neden var olmadığını sorgulamaz, üretmezsek sıradanlaşırız. Vakit çabuk geçiyor, plansız hayat verimsiz, ürünsüz bir hayat olur. Vaktinizi dolu dolu geçirin. Meslek gruplarınızda on binlerce kişi var ve siz onlarla yarışacaksınız. Farklılığı oluşturan insanlar planları olan insanlardır” dedi.

kirikkale-universitesi-rektoru-ersan-aslan-ogrencilerle-bulustu-2053-4 Kırıkkale Üniversitesi Rektörü 2053 Vizyonu İçin Öğrencilerle Buluştu

Rektör ve Rektör Yardımcıları, öğrencilerin sorunlarının çözümü ve beklentilerini karşılama noktasında yönetim olarak her zaman ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!