Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine Yeni Ambulans Alındı
Gündem 71 Editörü • 20 Ağustos 2023 09:01
Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine Yeni Ambulans Alındı

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yeni ambulans alınarak hizmete başladı.

TÖRENLE AMBULANS ŞOFÖRLERE VERİLDİ

Konu ile ilgili Kırıkkale Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İlimizdeki ve çevre illerdeki vatandaşlarımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti sunma gayretiyle teknik altyapısını zenginleştiren Tıp Fakültesi Hastanemize ileri seviyede donanımlı acil yardım ambulansı alındı.

Yeni hizmete giren ambulansımızın anahtarı, Rektörümüz tarafından törenle ambulans şoförlerimize verildi.

Tıp Fakültesi Dekanlığı önünde yapılan törene Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Başalan, Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turgut Deniz, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Atike Tekeli Kunt, doktorlar, hemşireler, Tıp Fakültesi akademik ve idari personeli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turgut Deniz, “Tıp Fakültesi Hastanemiz, ilimize ve bölgemizdeki illere sağlık hizmeti vermektedir. Hepinizin bildiği üzere tıp eğitimi ve sağlık hizmetinin en önemli göstergesi çağdaş teknoloji ile uyumlu olmasıdır. Bu açıdan yeni bir ambulansı hastanemize kazandıran, hastanemizin teknik donanım ve imkanlarının yenilenmesi ve iyileştirmesine büyük önem veren Rektörümüze destekleri dolayısıyla teşekkür ederim. İnşaallah Üniversite yönetimimizin destekleriyle Tıp Fakültesi Hastanemiz, teknik imkanlarını ve hizmet kalitesini giderek artıracaktır. Yeni ambulansımız daha kaliteli bir şekilde hasta transportu yapılmasını sağlayacaktır. Ambulansımız sadece transport ambulansı değildir. Acil müdahele açısından ileri seviyede donanımlıdır. Hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Destekleri için Rektörümüze teşekkür eden Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Atike Tekeli Kunt, “Hastalarımızı burada tedavi etmek ve başka illere hasta transportunu azaltmak bizler için büyük önem arz ediyor. İnşaallah akademik kadromuz güçlendikçe Ankara’ya veya başka illere olan hasta nakillerini azaltma yönünde bizim de çabalarımız devam edecektir. Başta Rektörümüz olmak üzere akademik kadromuzun ve hastanemizdeki teknik imkanların güçlendirilmesinde emeğe geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Elimizdeki imkanları ülkemiz ve insanımız adına en verimli şekilde kullanma çabasıyla hareket ettiğimizi belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, “İlimize ve bölgemize en iyi şekilde hizmet etmek üzere yeni bir ambulans almamızın sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Alınmış olmasından ziyade vatandaşlarımıza, ülkemize faydalı olması bizler için önemlidir. İnşaallah şehrimizde kazasız, ambulansımıza en az ihtiyaç duyulacak şekilde yıllar geçiririz. İhtiyaç olursa da elimizin altında donanımlı bir ambulansın olması güzel bir şey. Sizler gibi doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık personelimiz olmadığı sürece mekanların, ortamların ve cihazların bir anlamı yok. Onları zenginleştiren, kullanır hale getiren ve verimini artıranlar sizlersiniz. Hastalarımıza en iyi şekilde sağlık hizmetinin verilmesi önemli. Yeni ambulansımızla birlikte iki ambulansımız hizmet verecek. İnşaallah zaman içinde TOGG gibi yerli ve milli ambulansımızın da yapılacağına inanıyorum. Hatta Kırıkkale Üniversitesi olarak buna öncülük yapalım. Talebimizi yazılı olarak iletelim. Üniversitemize TOGG’un nasıl alındığını merak eden insanlar var. Biz, bazı kişilerin TOGG üretimine şüpheyle baktığı bir zamanda geçtiğimiz yıl mart ayında devletimize güvenerek TOGG talebini yapmıştık. Bu talebi ileten iki üniversiteye, Üniversitemize ve Dokuz Eylül Üniversitesi’ne TOGG’u verdiler. İnşaallah sağlık hizmeti verecek yerli bir aracımızın da üretimini yaparız. Şehrimize ve hastanemize hayırlı olmasını diliyorum. Allah, kazasız ve belasız bir kullanım nasip etsin” dedi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz, törene katılanlarla birlikte kurdele kesti ve ambulansın anahtarını şoförlerimize teslim etti. Tören, Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan’ın ve katılımcıların ambulansı incelemesi ile sona erdi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!