Kırıkkale Üniversitesi’nde İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırılarına Tepki
Gündem 71 Editörü • 6 Mayıs 2024 21:57
Kırıkkale Üniversitesi’nde İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırılarına Tepki

Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenler, İsrail’in Gazze’deki sivillere yönelik yaptığı saldırılara tepki gösterdi.

Türkiye’nin çeşitli illerindeki üniversite öğrencileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki göstermek, Avrupa ve Amerika’da çeşitli üniversitelerde Filistin için yapılan protestolara destek vermek amacıyla dayanışma göstermeye devam ediyor.

Kırıkkale Üniversitesi’nde İsrail zulmünün karşısında durmak ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olmak amacıyla ”Özgürlük Tufanı Kampüste Gençliğin İşgale Eyvallahı Yok” Programı düzenlendi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından başlayan programda konuşan Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ersan Aslan, eğitim hakkı elinden alınmış öğrencilere seslendiklerini belirterek, “Kamuoyu duyurusunda yaptığımız çağrıyı tekrar ediyoruz. Dünyanın herhangi bir yerinde özelde de şu anda Amerika’da sıcak olarak yaşanıyor. O bölgede eğitim hakları elinden alınmış öğrencilere, öğretme hakları elinden alınmış hocalara Kırıkkale Üniversitesinin kapısı, Kırıkkale şehri açık. Onları buraya davet ediyoruz. Burada gelip kendilerini evinde hissettireceğimiz bir ortam hazırlamaya da söz veriyoruz. Kırıkkale şehri ve Kırıkkale Üniversitesi daha önceki zamanlarda da bunu göstermiştir.” dedi.

Düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Başalan, Prof. Dr. Erol Yılmaz ve Prof. Dr. Sedat Aktan ile Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci, dekanlar, müdürler akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

İsrail, 7 Ekim 2023’ten itibaren 213 gündür Gazze halkına katliam ve soykırım yapmaya devam ediyor. İsrail saldırılarında 14.873’ü çocuk, 9801’i kadın, 9948’i erkek olmak üzere toplamda 34.622 kişi şehit olurken 77.867 kişi ise yaralandı. Cami ve kilise demeden kutsal mabetleri de vurmaya devam eden siyonist rejime karşı Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan önderliğinde Özgürlük Tufanı yürüyüşü yapıldı. Siyonist rejimin katliam ve soykırım girişimine başından beri en sert tepkileri veren ve ülkemizde öncü olan Kırıkkale Üniversitesi sözde demokrasinin en geliştiği yer olarak lanse edilen ABD, Fransa, Almanya vb. Batı ülkelerine insan hakları ve demokrasi dersi vermeye devam etti. Akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz, soykırım ve vahşete dur diyerek demokratik hakkını kullanan kendi akademisyen ve öğrencilerine karşı siyonistleri koruma pahasına şiddet ve ağır müdahalelerden geri kalmayan, insan haklarını ve vicdani değerleri ayaklar altına alan ülke yönetimlerine de tepkilerini gösterdi.

kirikkale-universitesi-filistin-destek-8 Kırıkkale Üniversitesi'nde İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki
kirikkale-universitesi-filistin-destek-6 Kırıkkale Üniversitesi'nde İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki
kirikkale-universitesi-filistin-destek-3 Kırıkkale Üniversitesi'nde İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki
kirikkale-universitesi-filistin-destek-7 Kırıkkale Üniversitesi'nde İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki
kirikkale-universitesi-filistin-destek-2 Kırıkkale Üniversitesi'nde İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki
kirikkale-universitesi-filistin-destek-4 Kırıkkale Üniversitesi'nde İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki
kirikkale-universitesi-filistin-destek-5 Kırıkkale Üniversitesi'nde İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!