Kırıkkale Üniversitesi’ni Birincilikle Kazanan Öğrenciler TOGG ile Kampüs Turu Yaptı
Gündem 71 Editörü • 18 Eylül 2023 21:52
Kırıkkale Üniversitesi’ni Birincilikle Kazanan Öğrenciler TOGG ile Kampüs Turu Yaptı

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, 2023 YKS sonuçlarına göre fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarını birincilikle kazanan öğrencileri, yerli ve milli aracımız TOGG T10X ile kampüsü gezdirdi.

Kampüs turu öncesinde Rektör Aslan, öğrencilerle Rektörlük Senato Salonu’nda toplantı yaptı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Öğr. Gör. Göksun Ünlü de toplantıda hazır bulundu.

Kırıkkale Üniversitesi tarihçesi, akademik ve idari birimleri, yapılan çalışmalar ve sosyal imkanlar hakkında öğrencilere bilgi veren Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, “Göstermiş olduğunuz başarı dolayısıyla hepinizi tebrik ediyorum. Üniversitenize hoş geldiniz. Sizlerle tanışmak ve Üniversitemizin ulusal ve uluslararası düzeyde hedefleri hakkında genel anlamda bilgi vermek amacıyla buradayız. Burada bulunacağınız 2,4,5 ve 6 öğrenim yılı boyunca bu çalışmalarımızı bizlerden ve hocalarınızdan sık sık duyacaksınız. İyi bir üniversiteye geldiniz. Ulusal ve uluslararası derecelendirme kuruluşlarının Üniversitemizle ilgili sunduğu akademik yayın sayıları, bu yayınlara yapılan atıflar, uluslararasılaşma oranı, yeşil alan ve çevre duyarlılığı gibi verileri bize bunu gösteriyor. Ülkemizdeki ve dünyadaki farklı üniversite ve kurumlarla çok sayıda proje bazlı anlaşmalarımız var. Öğrencilerimiz, bu faaliyetlerde hocalarıyla birlikte yer alabildiği gibi sektörlerini yakından tanıma imkanı da buluyor. Proje çalışmaları içinde yer almak, proje üretebilmek önemli bir şey. TÜBİTAK ile proje yapan öğretim üyesi sayısı genel ortalama olarak %10 civarında. Bu oran Üniversitemizde genel ortalamanın neredeyse 2 katı seviyesindedir. Öğrencilerimizin TÜBİTAK’a yaptığı proje başvuru sayısı ve kabul edilen proje açısından da iyi bir yerdeyiz. 2053, 2071 vizyonumuzu gerçekleştirebilmek, Yakın Geleceğin Büyük Türkiyesi hedefi doğrultusunda yerli ve milli üretim yapabilmek için bütün bölüm ve programlarımızdaki öğrencilerimizin proje çalışmalarına katılarak kendilerini geleceğe hazırlamaları ülkemiz adına büyük önem taşıyor. Görevde bulunduğum sürece sizlerin proje fikirlerinizi, kampüs içine veya dışına ait yaşadığınız sıkıntılarınızı, taleplerinizi dinlemeye hazırım” dedi.

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci, “Hepiniz hoş geldiniz. Hayırlı olsun. Üniversitemizin bir öğrencinin temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında bir eksiği olmadığını söyleyebilirim. Sizlerin gördüğü bir eksiklik olursa da fakültelerinizdeki idari amirlerden başlamak üzere bizlere de iletebilirsiniz” dedi.

Öğrencileri en iyi şekilde mezun etmeyi amaçladıklarını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan, “Hepiniz hoş geldiniz. Fakültelerinize birinci olarak yerleşme başarısı göstediğiniz için sizleri tebrik ederim. Umut ediyorum ki birinci olarak da mezun olursunuz. 30 yıldır buradayım ve Kırıkkale Üniversiteli olmanın bir ayrıcalığı olduğunu düşünüyorum. Benim de çocuğum buradan mezun oldu. Şu anda ABD’de doktora yapıyor. İyi bir eğitim almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizleri teorik ve pratik anlamda en iyi şekilde yetiştirmek ve mezun etmek için iyi bir akademik kadromuzu, teknik altyapımızı ve müfredatımızı güncellemeye önem veriyoruz. Buna, Üniversitemizde bulunduğunuz süre boyunca şahit olacaksınız. Merkez Kütüphanemiz gerek kitapları, gerekse dijital veri kaynakları ile bilgiye ulaşma noktasında sizlere kolaylık sağlayacaktır. Karşılaştığınız sorunları, taleplerinizi, memnuniyetinizi hocalarınıza, idari amirlere çekinmeden söyleyebilirsiniz. İnşaallah en iyi şekilde mezun olursunuz” şeklinde konuştu.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda öğrenciler kendilerini tanıtarak, Üniversite ve bölümleri ile ilgili merak ettikleri konularda Rektör Aslan ile sohbet ettiler.

Toplantı sonrasında Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, öğrencileri Kırıkkale Üniversitesi’nin aracı TOGG T10X ile kampüsü gezdirdi.

Bölümlerine birinci olarak yerleşen öğrencilere kampüs ve kampüsteki binalar hakkında bilgi veren Rektör Aslan, tur sırasında kampüs içindeki diğer öğrencilerimizle de sohbet etti.

Rektör Aslan ile birlikte Merkez Kütüphane’yi gezen öğrencilere Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mine Keskin tarafından bilgi verildi.

Rektör Aslan’ın öğrencilere hediye vermesi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile devam eden program, Kırıkkale Üniversitesi Konukevi’ndeki öğle yemeği ile sona erdi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!