Kırıkkale Ünivesitesi Rektörü Ersan Aslan’dan, Celal Sami Tüfekçi’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
Gündem 71 Editörü • 3 Şubat 2024 19:17
Kırıkkale Ünivesitesi Rektörü Ersan Aslan’dan, Celal Sami Tüfekçi’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Savunma sanayi alanında Kırıkkale Üniversitesi’nin yapmış olduğu çalışmalar, Kırıkkale Meslek Yüksekokulu İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı ile Silah Sanayi Teknikerliği Programı hakkında Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye bilgi veren Rektörümüz, Milli Savunma Bakanlığı ile Kırıkkale Üniversitesi arasında yapılabilecek proje bazlı iş birliği çalışmaları konularında Bakan Yardımcısı Tüfekçi’yle görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette Rektör Aslan, Yerli ve Milli Savunma Sanayi hamlemizin ürünlerinden olan insansız hava araçlarının üretimi, yazılım ve donanımı, işlevleri ve kullanımı hakkında bilgi aldı. İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı ile Silah Sanayi Teknikerliği Programı öğrencilerimize eğitimler verilmesi ve bilgilendirme toplantıları yapılması kararlaştırıldı.

Rektör Aslan, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye yeni görevinde başarılar diledi ve destekleri dolayısıyla teşekkür etti.

Ziyaret sonunda Rektör Ersan Aslan, Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye şehrimizin sembollerinden Çeşnigir Köprüsü’nün resmedildiği çini çalışmasını hediye etti.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!