Kırıkkale Valiliği İzinsiz Su Kullanımını Yasakladı
Gündem 71 Editörü • 4 Nisan 2023 22:24
Kırıkkale Valiliği İzinsiz Su Kullanımını Yasakladı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Valiliği İl sınırlarındaki iç sular, göl, gölet, nehir, su birikintisi, baraj gölü, akarsu, gibi yerlerden su kullanımına izin şartı getirildiği izinsiz su kullanımını yasaklandığını açıkladı. 

Kırıkkale Valiliği yaptığı açıklamada göl, nehir, su birikintisi, sulama kanalı gibi yerlere vatandaşlar tarafından rahatça görülecek izinsiz su kullanımı yasaktır şeklinde bilgilendirme levhaları yerleştirilecek.

Toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla özellikle vatandaşla buluşma toplantılarında ve esnaf ziyaretlerinde izinsiz su kullanımı mevzuatı konusunda bilgilendirmenin yapılması, konu ile ilgili hazırlanacak el broşürü ve afiş gibi materyallerin vatandaşlarımızın görebilecekleri alanlara asılması ve dağıtılması sağlanacak. Başta kolluk ve zabıta birimleri olmak üzere yetkili birimlerce denetim faaliyetlerine ağırlık verilecek.

Alına kararlara uymayanlar hakkında, fiilleri ile ilgili olarak kanunlarda özel bir hüküm bulunmadığı ve fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu hükümleri uyarınca işlem yapılacağı belirtildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!