Kırıkkale Valiliğinden Gaz Kokusu İle İlgili Yeni Açıklama
Gündem 71 Editörü • 2 Ekim 2023 22:05
Kırıkkale Valiliğinden Gaz Kokusu İle İlgili Yeni Açıklama
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Valiliği geçtiğimiz günlerde Kırıkkale Genelinde ve yakın zamanda Balışeyh ilçesinde meydana gelen gaz kokusu hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

30.09.2023 Günü Saat:19:35 sıralarında Balışeyh İlçemizde Özbek Küme Evleri mevkiinde atıl vaziyette bulunan LPG tesisinde meydana gelen gaz kokusu ile ilgili olarak; Kırıkkale Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan inceleme sonucunda çevreye yayılan gaz kokusunun tesiste bulunan iki adet arıtma tankından kaynaklandığı, AFAD KBRN ekiplerimizce yapılan ölçüm sonucunda da yayılan kokunun zehirli gaz tanımına uymadığı, insan sağlığını tehdit edecek gazlardan olmadığı tespit edilmiştir.

Bugün 02.10.2023 günü saat:19.00 sıralarında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerimizce Balışeyh İlçemizdeki LPG depolama-dolum tesisinde bulunan iki adet LPG tankında kalan gazın boşaltılma işlemi kolluk kuvvetlerimiz nezaretinde yapılmıştır.

İlimiz genelinde yakın zamanlarda ara ara yaşanan koku yayılımlarının da aynı yerden kaynaklı olduğu kesin olmamakla birlikte tahmin edilmektedir.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!