Kırıkkale Valiliğinden Sokağa Çıkma Kısıtlaması Açıklaması
Gündem 71 Editörü • 2 Nisan 2021 13:30
Kırıkkale Valiliğinden Sokağa Çıkma Kısıtlaması Açıklaması
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Valiliği, bu hafta Cuma 21.00, Pazartesi 05:00 saatleri arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kırıkkale Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kıymetli hemşehrilerimiz,

Asırlar boyu anlatılacak bir salgın dönemine denk geldik ve maalesef birçoğumuz Covid-19 nedeniyle yakınlarımızı kaybettik ve halen de kaybediyoruz.

Bu hafta itibariyle, Cuma 21.00, Pazartesi 05:00 saatleri arasındaki sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına ilimizde de devam edilecek.

Ancak, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonları vatandaşlarımızın yürüme mesafesinde alışveriş yapabilmesi için tanınan imkânın; bazı kişilerce su istimal edildiği, alışveriş merkezlerinde ve sokak aralarında yoğunluk yaşandığı, ev ziyaretlerinin devam ettiği görülmektedir.

Güvenlik güçlerimiz ve salgın denetim ekiplerimiz sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde, denetimlerine aralıksız ve yoğun bir şekilde devam edecektir. Tüm alınan bu tedbirlere rağmen asıl olan, herkesin üzerine düşeni yapmasıdır.
Lütfen! ihtiyaç bahanesiyle cadde ve sokakları doldurmayalım. Tedbirleri uygulamada gevşeme gösterirsek, kaybeden yine biz oluruz.

Sağlık hepimiz için. Lütfen! kendimizi ve çevremizi bu noktada koruyalım.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!