Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu Delice’de Ziyaretlerde ve İncelemelerde Bulundu
Gündem 71 Editörü • 26 Ekim 2021 22:22
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu Delice’de Ziyaretlerde ve İncelemelerde Bulundu

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ilçe ziyaretleri kapsamında Delice ilçesinde bir takım ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Delice Kaymakamlığı ve Delice Belediyesini ziyaret ederek, Delice Kaymakamı Muhammed Burak Akköz ve Belediye Başkanı Turgut Özdem’den bilgi aldı, akabinde ilçe mahalle ve köy muhtarları ile koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

İlçede devam eden çalışmalar ve yapılması planlanan projelerin değerlendirmesinin yapıldığı toplantının ardından Vali Tekbıyıkoğlu, Çerikli Belediyesini de ziyaret ederek Belediye Başkanı Nuh Şahin’den beldede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Ziyareti kapsamında Delice sokaklarında bir süre dolaşan Vali Tekbıyıkoğlu vatandaşlarla selamlaştı, ilçe esnafına hayırlı işler dileğinde bulundu.

Delice ilçesinde bulunan ve tarihe tanıklık eden Karabekir Konağı ile yapım çalışmaları devam eden Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulunan Vali Tekbıyıkoğlu, çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, ‘Delice Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Kooperatif Başkanı Suna Yalçın’dan faaliyetlerine ilişkin bilgi alan ve Kadın kooperatiflerinin önemine dikkat çeken Vali Tekbıyıkoğlu, “Üretim ve istihdam odaklı iş gücüne katkı sağlayan kadınlarımızın her zaman destekçisi olacağız.” dedi.

Delice ilçe ziyaretleri kapsamında doğal kaynak tuzunun üretildiği Mayi Tuz Ocağı Üretim Tesisi ile Eskikışla mevkiinde bulunan Safir ve Efta Tuz Ocağı Üretim Tesislerinde incelemelerde bulunan Vali Tekbıyıkoğlu, firma yetkililerinden çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Valimiz Tekbıyıkoğlu “Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz ve ilimiz için önemli olan bu sektörün tanıtımına daha da ağırlık vereceğiz ” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!