Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Depremzedelerin Fahri Hemşehrisi İlan Edildi
Gündem 71 Editörü • 4 Temmuz 2023 19:49
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Depremzedelerin Fahri Hemşehrisi İlan Edildi

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya, 6 Şubat depremin merkez üssü olan Pazarcık’ta yapmış olduğu çalışmalar ve yardımlardan dolayı ‘Fahri Hemşehrilik’ beratı verildi.

Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depreminin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi idi. Depremin hemen sonrasında hiçbir talimat beklemeden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, arama kurtarma ekiplerinden oluşan ilk timi depremin merkez üssüne doğru yönlendirmişti. Ardından da deprem bölgesine hareket eden Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya depremin merkez üssü Pazarcık’ta yapmış olduğu yardım ve çalışmalar karşılıksız kalmadı. Pazarcık Belediye Meclisi almış olduğu karar ile Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı “Fahri Hemşehri” olarak ilan etti.

Kırıkkale’ye gelerek hazırlanan beratı Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya veren Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan “Hemşerilik beratını, ilçemize, insanımıza, hemşehrilerimize yapmış olduğu yardım ve çalışmalarla nedeniyle sayın Başkanımız Mehmet Saygılı’ya veriyoruz. Depremin ilk gününden itibaren koordinasyon konusunda Pazarcık’a görevlendirilmiş başkanımız Mehmet Saygılı yaraların sarılması noktasında gece gündüz, 24 saat çalıştı. İlçemizin tekrar ayağa kaldırılması noktasında büyük gayretler gösterdi.” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’da yaşanan felaketin büyüklüğünün anlatılamayacak boyutta olduğunu söyleyerek “Asrın felaketinin hemen sonrasında tüm imkanlarımız ile Pazarcık ilçesinde yönlendik. Burada çok cana dokunduk, enkaz altından yaralıları çıkardık. Her zaman mensubu olmaktan gurur duyduğum Kırıkkaleli hemşehrilerimizin göndermiş olduğu yardımları burada koordine ederek deprem zedelerin yaralarının sarılması yönünde gayret sarf ettik. Çok güzel dönüşler, mesajlar aldık. Kırıkkale Belediyesi olarak Pazarcık ile kardeş belediye olmak için meclisimizden karar almıştık. Bize layık görülen bu Fahri Hemşehrilik Berattı da hayatımda almış olduğum en önemli hediyelerden biri. İnşallah Pazarcıklı hemşehrilerimizin her zaman yanlarında olacağız, bu fahri hemşehriliğe layık olmaya çalışacağız” dedi.

Kahramanmaraş/Pazarcık ilçesi Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan ve beraberindeki heyet, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundular. Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan tarafından, yüzyılın afetinin merkez üssü Pazarcık ilçesinde Koordinatör Vali olarak görev yapan ve Pazarcık ilçesindeki vatandaşlara verdiği değer ve deprem felaketinin yaralarının sarmak için göstermiş olduğu çalışmalardan dolayı Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim edildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!