Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’dan ‘Vergi Haftası’ Mesajı
Gündem 71 Editörü • 21 Şubat 2022 17:41
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’dan ‘Vergi Haftası’ Mesajı

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ‘Vergi Haftası’ nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Tekbıyıkoğlu yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

Ülkemizin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa etkin şekilde ulaşmasının temel şartı olan vergi, geleceğimizin teminatı ve refahın arttırılması için vazgeçilmez bir unsurdur.

Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da 21-27 Şubat tarihleri arasında 33. Vergi Haftası’nı kutlayacağız.

Kamu hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve kamusal ihtiyaçların gerektiği gibi karşılanması ancak güçlü bir ekonomi ile mümkündür.

Devletimizin; savunma sanayi başta olmak üzere eğitim, sağlık, ulaşım, güvenlik vb. birçok alandaki hizmetleri, yatırımları ve destekleri mali imkanlar ölçüsünde adaletli ve dengeli bir dağılım ile yapılmaktadır.

Son yıllarda uluslararası birçok alanda daha çok söz sahibi olan ülkemizin, bu konuma gelmesinin altında yatan en büyük etken ekonomik güçtür. Ekonomik gücün en önemli unsuru da toplanan vergilerdir. Ödemiş olduğumuz vergiler, ihtiyaç duyulan yatırımlara kaynak sağlarken aynı zamanda bizlere hizmet olarak geri dönmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; mükelleflerimizin ve yasal düzenlemeler çerçevesinde vergilerin toplanması için özveri ile çalışan Defterdarlık personelimizin “Vergi Haftası”nı kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!