Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Gündem 71 Editörü • 14 Temmuz 2022 16:52
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolasıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Tekbıyıkoğlu yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Çok Kıymetli Hemşehrilerim.

Aziz Milletimizin demokrasisine, bayrağına sahip çıktığı, vatanımızı işgal etmek isteyenlere karşı yeni bir destan yazdığı, karanlık geceden aydınlık güne çıktığımız 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının üzerinden altı yıl geçti.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisine yuvalanmış hain FETÖ/PDY terör örgütü mensupları, o gece tarihimizdeki en alçak kanlı darbe girişimini yapmaya kalkıştılar.

Ülkemizin geleceğine kast eden hain kalkışma karşısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Aziz Milletimiz, sel olup meydanlara akmıştır. Ülkemizin her karış toprağında olduğu gibi İlimizde de geleceğimize sahip çıkan halkımız, hain darbecilere geçit vermeyerek büyük bir kahramanlık örneği sergilemiştir.

15 Temmuz; birlik ve bütünlüğümüze kast etmeye çalışan hain odakların, millet duvarına çarptığı tarihin adıdır. 15 Temmuz; milli iradenin, cesaretin, dik duruşun ve vatan aşkının hainlerin planlarına üstün geldiği büyük bir demokrasi mücadelesidir. Bu mücadelenin ve zaferin kahramanları aziz milletimizin tamamıdır. 15 Temmuz; tüm Türkiye’nin, milletimizin her bir ferdinin zaferidir.

Bin 500 yıllık Türk-İslam tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş böyle bir ihaneti asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Mazisi şan ve şerefle dolu tarihimizden aldığımız güçle, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, milli irademizi yok etmek ve hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere karşı, milletçe tek vücut olarak istiklâl ve istikbâlimize sahip çıkacağız. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve 2023 hedeflerine taşımak için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz gecesi devletimizin bekası için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, milli irademize sahip çıkan siz değerli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!