Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Gündem 71 Editörü • 28 Ekim 2021 10:13
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Tekbıyıkoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

Türkiye Büyük Millet Meclisince 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimizin 98’nci kuruluş yıl dönümünü, büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

98 yıllık Cumhuriyet tarihimiz, aziz milletimizin en zor şartlarda dahi yeniden nasıl ayağa kalkabildiğini tüm dünyaya gösterdiği bir dönem olmuştur.

Yedi düvele karşı, yokluk içinde vatan ve bayrak uğruna verilen bu mücadele, hürriyeti ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden bir milletin şahlanışıyla adeta küllerinden yeniden doğuşunun da simgesi olmuştur.

Milletimizin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşı vatan, millet ve istiklâl sevgisini milli irade kavramına dönüştüren onurlu bir mücadeledir. Bu onurlu mücadelenin sonucunda kurulan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet’i korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin yegâne görevidir.

İstiklal harbimizi çağın en kutlu zaferine taşıyan, Cumhuriyetimize ve şanlı bayrağımıza sonsuz bir hayat veren o ruh ve iman, bugün de dimdik ayaktadır.

Tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!