Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ‘Açık Kapı’da Vatandaşları Dinledi
Gündem 71 Editörü • 2 Kasım 2023 21:11
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas ‘Açık Kapı’da Vatandaşları Dinledi

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, milletin kapısı olan “Açık Kapı” koltuğuna oturarak gelen bütün vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözüme kavuşturmak için girişimde bulundu.

Kentteki görevine başladığı ilk günden itibaren vatandaşın yanında olmaya özen gösteren Vali Makas’ın sıcak ilgisini gören vatandaşlar, Makas ile dakikalarca sohbet etme imkanı buldular.

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Açık Kapı uygulaması ile vatandaşlar, valiliklere ve kaymakamlıklara doğrudan taleplerini iletebiliyor. Bu sayede, vatandaşlar ile kamu kurumları arasındaki iletişim daha etkin hale geliyor.

Açık Kapı uygulaması ile vatandaşlar, 17 başlık ve 322 konudan seçtikleri taleplerini doğrudan valilik bünyesinde oluşturulan Açık Kapı Masalarına iletebilmektedir. Bu talepler, ilgili birimlere yönlendirilerek kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Açık Kapı uygulaması ile vatandaşlar, kamu kurumlarına yönelik taleplerini daha hızlı ve kolay bir şekilde iletebiliyor. Bu sayede, vatandaşlar ile kamu kurumları arasındaki iletişim daha etkin hale geliyor.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!