Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak’ı Ağırladı
Gündem 71 Editörü • 1 Şubat 2024 14:25
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak’ı Ağırladı

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Sevim Sayım Madak’ı konuk etti.

Vali Makas, Bakan yardımcısı Madak ile birlikte Huzurköy Yatılı Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundular.

Vali Makas, Huzurköy’de meyve bahçeleri, çini atölyesi, sanat atölyesi, iş atölyesi, mantar üretim tesisi ve kaynak atölyesinde Yatılı Rehabilitasyon Merkezinden faydalanan bireyler tarafından üretilen ürünler hakkında Bakan Yardımcısı Madak’a bilgiler verdi.

Tesiste bulunan resim atölyesi, kuaför atölyesi, kitap okuma alanı, spor salonunun ve saunanın yerinde incelenmesi sonrası tesiste yürütülen faaliyetler ve çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş tarafından sunum yapıldı.

Rehabilitasyon Merkezinin yerinde incelenmesi sonrası personeller ve tesisten faydalanan bireylerle sohbet eden Vali Makas; “Bizim medeniyetimizin temelinde “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” şiarı yatıyor. Seksenaltı milyonun her bir ferdi 7’den 77’ye bizim gözümüzde eşittir. Bir tane vatandaşımızın gönlünde bir hüzün varsa,emin olun devlet en yukarıdan en aşağıya kadar tüm kademeleri ile hüzünleniyor. Son 25 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman “ önce insan” dediği, “önce vatandaş odaklı yönetim” dediği hizmet bu hizmettir. Rabbim tüm gençlerimizi madde bağımlığından korusun.” dedi.

Bakan Yardımcısı Sevim Madak; “Bu tesis ile geleceğinizi dizayn edeceksiniz, madde bağımlısı olmaktan kurtulacaksınız. Bunu başarmanız için devletimizin bütün imkanları bu iş için seferber. Biz istiyoruz ki hiçbir gencimiz bağımlı olmasın. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Sebat edip bu imkanlardan faydalanırsanız hayata daha farklı başlarsınız.” dedi.

Tesisten faydalanan bireyler ise rehabilitasyon merkezimizden memnuniyetlerini dile getirerek, bu tesisin ülkemizin her yerinde olması gerektiğini belirttiler.

Bakan Yardımcısı Madak ve Vali Makas Rehabilitasyon Merkezimizden faydalan bireylerimizden bir tanesinin ailesi ile tesis ve rehabilitasyon süreci hakkında sohbet etti. Aile tesis hakkındaki memnuniyetlerin dile getirerek Bakan Yardımcısı Sevim Madak ve Vali Mehmet Makas’a teşekkür ettiler.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!