Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Gündem 71 Editörü • 3 Aralık 2023 10:38
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Makas mesajında şu ifadelere yer verdi;

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek, onların hayata katılımını sağlamak ve amacı toplumsal farkındalığı artırmak olan önemli bir gündür.

Engelli vatandaşlarımız, toplumun ayrılmaz bir parçasıdır. Onların sahip oldukları hakların korunması, hayat standartlarının geliştirilmesi ve sosyal hayata etkin katılımlarının sağlanması, hepimizin ortak sorumluluğudur.

Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için önemli adımlar atmaktadır. Bu kapsamda, özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri, istihdam, sosyal hizmetler ve erişilebilirlik gibi alanlarda önemli çalışmalar yürütülmektedir.

Kırıkkale Valiliği olarak, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımını sağlamak ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!