Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’tan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı
Gündem 71 Editörü • 17 Mart 2024 13:11
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’tan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Makas mesajında şu ifadelere yer verdi;

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümündeyiz. Bu anlamlı günde, vatanı için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin bağımsızlık tutkusunun ve kahramanlığının en somut örneğidir.

Çanakkale’de, vatan sevgisi ve milletin birlik ve beraberliği ile imkânsız denilen zafer kazanılmıştır.

Bu zafer, bize vatanın ne kadar kutsal olduğunu ve onu korumak için her türlü fedakârlığı yapmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor.

Aziz Şehitlerimiz, bu topraklarda özgür ve bağımsız bir şekilde yaşayabilmemiz için canlarını verdiler. Onların fedakârlıklarını asla unutmayacağız ve daima minnetle anacağız.

Bugün bize düşen görev, şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak ve vatanımızı her türlü tehdide karşı korumaktır. Bunu da ancak birlik ve beraberlik içinde başarabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!