Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’tan Yeni Yıl Mesajı
Gündem 71 Editörü • 31 Aralık 2023 14:23
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’tan Yeni Yıl Mesajı

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Mehmet Makas yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

Kırıkkalemizin Güzel İnsanları

2023 yılını geride bırakırken, 2024 yılının Şehitler Diyarı Kırıkkalemize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini Rabbımızdan Dilerim.

Yeni yılda başta Gazze’deki zulmün ve soykırımın bitmesini ve yeni yılın tüm insanlığa barış getirmesini temenni ediyorum.İnanıyoruz ki Aziz Milletimiz Gazzede Yaşanan İnsanlık Dramında olduğu üzere her zaman mazlumların yanında yer almaya devam edecektir.

Geçtiğimiz yıl, Kırıkkalemiz için önemli gelişmelere sahne oldu. Şehrimize yeni yatırımlar yapıldı, yeni projeler hayata geçirildi. İlimizin ulaşım, sanayi, eğitim ve sağlık gibi temel alanlarında önemli yatırımlar yapıldı. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi’nde önemli aşamalar kaydedildi. Organize Sanayi Bölgemizde yeni yatırımlar hayata geçirildi. Eğitim altyapımız güçlendirildi. Sağlık hizmetlerimiz daha da erişilebilir hale getirildi. Bu süreçte, Kırıkkaleli hemşerilerimizin desteğini her zaman yanımızda hissettik.
2024 yılında da Kırıkkale’mizi daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimizin altyapısını güçlendirecek, eğitim, sağlık ve kültür alanındaki yatırımlarımızı artıracağız. Kırıkkalemizi, yatırımların ve istihdamın merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz.

Bu vesileyle, vatan toprağı için şehadet şerbetini içmiş vatanperver evlatlarımızın bizlere emanet ettiği Şehitler Diyarı Kırıkkalemizin ve tüm hemşerilerimizin yeni yılını kutluyor, sağlık ve afiyet diliyorum.

Yukle Kırıkkale Valisi Mehmet Makas'tan Yeni Yıl Mesajı

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!