Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Tarım Arazilerinde İncelemede Bulundu
Gündem 71 Editörü • 20 Mayıs 2021 12:45
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Tarım Arazilerinde İncelemede Bulundu

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, hububat ekili alanlarda yaptıkları incelemede henüz bir kuraklık hasarı tespit edilmediğini söyledi.

Vali Yunus Sezer, Balışeyh ve Delice ilçesine bağlı köylerde, kuraklık sebebiyle yanan ekili hububat alanlarında incelemelerde bulundu.

İlk olarak Balışeyh ilçesine bağlı İzzettin ve Kargın köylerinde bulunan hububat ekili alanlarda incelemelerde bulunan Vali Sezer, daha sonra Delice ilçesine bağlı Büyükyağlı ve Herekli köylerinde incelemelerini sürdürdü.

Bu yıl yağışların yeterince alınamaması nedeniyle çiftçilerimizin büyük emek vererek ektikleri buğday ve arpaların kuruduğunu ve kent genelinde ön hasar tespitlerinin yapılarak raporların Tarım ve Orman Bakanlığına sunulduğunu kaydeden Vali Sezer “2021 yılı üretim sezonu itibarı ile ilimizin toplam ekiliş alanı 2.180.000 dekardır. Bu ekiliş alanları içerisinde 1.474.437 dekar alanda ise hububat ekili olup, yapılan çalışmalar neticesinde bu alanın ne kadarlık kısmının kuraklıktan etkilendiğinin çalışmaları tamamlanmıştır. Ayrıca ilimizde 450.000 dekar nohut ekiliş alanı bulunmakta olup, yapılan çalışmalarda henüz bir kuraklık hasarı tespit edilmemiştir.“ dedi.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!