Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Gündem 71 Editörü • 10 Ocak 2021 12:10
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Sezer mesajında şu ifadelere yer verdi;

Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan gazeteciler, kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir.

İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktaran, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri; çalışmalarımıza da önemli katkılar sağlamaktadır.

İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar, projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de basınımız çok büyük bir katkı vermektedir. Bu sebeple siz değerli basın mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle, ilimizdeki gazetecilerimiz başta olmak üzere tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!