Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in Kurban Bayramı Mesajı
Gündem 71 Editörü • 30 Temmuz 2020 15:58
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in Kurban Bayramı Mesajı

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Sezer yayımladığı Kurban Bayramı mesajında “Bugüne kadar Covid-19 ile yaptığımız mücadelelerin boşa gitmemesi adına toplu bayramlaşmalar yapmayalım, ev ziyaretlerinde bulunmayalım” uyarısında bulundu.

İşte Vali Sezer’in Kurban Bayramı mesajı;

Kıymetli Hemşehrilerim,

Birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının daha da yoğunlaştığı, dostluk bağlarının pekiştiği, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bayram süresince Emniyet ve Jandarmamız 40 Tim, 33 Ekip ve bin 72 personel ile vatandaşımızın hizmetinde olacaktır.

Ancak bu Kurban Bayramını, tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında idrak edeceğiz.

İlimizdeki vaka artışı ile birlikte bugüne kadar Covıd-19 ile yaptığımız mücadelelerin boşa gitmemesi adına toplu bayramlaşmalar yapmayalım, ev ziyaretlerinde bulunmayalım.

Dualarına her zaman muhtaç olduğumuz anne ve babalarımız ile aile büyüklerimizi, akraba, dost ve sevdiklerimizi telefon ile arayalım. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerini, varsa sıkıntılarını paylaşmaya hazır olduğumuzu hissettirelim.

İnanıyorum ki bu zor günleri gösterdiğiniz gayret ve sabırla, dayanışma içinde hep birlikte geride bırakacağız. Fakat şu an kontrollü sosyal hayat zamanı… Şimdi maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etme zamanı… O nedenle riski en aza indirmek için tedbirli ve temkinli davranmaya devam edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle; mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, sevdiklerinizle birlikte daha nice sağlıklı ve huzurlu bayramlar geçirmenizi dilerim.

Bayramımız mübarek olsun.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!