Kırıkkale, Ziyaretçilerin İlgi Odağı Oluyor
Gündem 71 Editörü • 21 Şubat 2022 14:17
Kırıkkale, Ziyaretçilerin İlgi Odağı Oluyor

Son yapılan yatırımlarla tur şirketlerinin ilgi odağı olan Kırıkkale’ye adeta ziyaretçi akını oluyor.

Tur grupları tarafından ziyaretçi akınına uğrayan Kırıkkale’ye gelen ziyaretçiler şehrin güzelliklerini gezerek kültürel anlamda Kırıkkale’yi tanıyor.

Yapılan ziyaretlerde yerli turistlere Kırıkkale Obaköy’de kahvaltı, Çeşnigir gezisi, Keskin Sulu Mağara ve Taş Mektep’te Taşan Kardeşler ile yöresel müzik dinleyip Abdal geleneği tanıtılıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ziyarette gelen tur grubu Obaköy’de yaptığı kahvaltı sonrasında Çeşnigir ziyaretinde bulundu. Burada Kanyonda vapur ile gezdikten sonra, cam terasta fotoğraflar çektirdi.

Daha sonra Keskin’e doğru yola çıkan tur grubu, Tarihi Sulu Mağara ve konakları gezdikten sonra Hacı Taşan Kültür merkezine geldiler.

Keskin Taş Mektep’te Taşan Kardeşler’in güzel sunumlu Keskin Türküleri ile unutulmaz bir gün geçirdiler.

Kırıkkale’nin kültürel tanıtımında her zaman ayrı bir yeri olan Taşan Kardeşler, Ankara’dan Tur şirketleri ile gelen yerli turistlere Keskin Abdal geleneğini anlattılar, Keskin türkülerini hikayeleri ile birlikte yerli turistlere sundular.

Davul Zurna ile karşılanıp uğurlanan grup üyeleri Memnuniyetlerini belirtirken en yakın zamanda tekrar gelmek istediklerini belirterek Keskinden ayrıldılar.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!