Kırıkkale’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinlikleri Düzenlenecek
Gündem 71 Editörü • 15 Temmuz 2023 17:51
Kırıkkale’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinlikleri Düzenlenecek

Kırıkkale’de Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7. yıl dönümünde ülke genelinde ve yurt dışında geniş kapsamlı anma etkinlikleri düzenlenecek. Kırıkkale’de LED ekranlarla açık hava sergisi ve Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda geniş kapsamlı etkinlik yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” temasıyla gerçekleştirilecek etkinliklerde, 15 Temmuz’da canları pahasına vatan müdafaası yapan ve milli irade destanını tarihe altın harflerle yazan kahramanlar anılarak, Türk milletinin güçlü milli iradesine ve kararlılığına vurgu yapılacak.

Yurt içindeki etkinliklerde, Türkiye Yüzyılı Kahramanlarının yanı sıra, “Vatanın Kahramanları”, “Demokrasinin Kahramanları”, “Milli İradenin Kahramanları” ve “Milletin Kahramanları” söylemleri, yurt dışında ise İletişim Başkanlığı temsilcilikleri aracılığıyla “Victory of Democracy” ve “Heroes of Türkiye Century” söylemleri ön plana çıkarılacak.

KIRIKKALE 15 TEMMUZ PROGRAMI 2023

Etkinlikler kapsamında yurt genelinde açık hava iletişim çalışmalarının yanı sıra Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Trabzon, Konya, Kırıkkale, Sivas, Diyarbakır ve Erzurum’da LED ekranlarla açık hava sergileri düzenlenecek.

Ayrıca Kırıkkale’de 15 Temmuz’da saat 20:00’da Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda geniş kapsamlı etkinlik yapılacak.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!