Kırıkkale’de ‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ Programı Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 6 Nisan 2023 00:03
Kırıkkale’de ‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ Programı Düzenlendi

Kırıkkale’de “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” etkinlikleri kapsamında Adnan Şener Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından program düzenlendi.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Bu çocuklarımız özel çocuklar. Burada sadece bizim onları anlamamız gerekiyor. Düzenlenen etkinliklerle sevinç ve mutlu olmaları bizlere huzur veriyor.” dedi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Telefoncu, özel eğitim okullarında eğitim gören öğrencilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirterek, “Bizler ekip arkadaşlarımızla birlikte çocukların yaşamlarını daha da kolaylaştırmak için seferber olmuş durumdayız. Bugünkü etkinliklerde Otizmli çocukları biraz daha nasıl mutlu edebiliriz bunun çabası içerisinde olduk. Etkinliklerde görev alan öğrencilerimizin renkli görüntüleri onları nasıl da mutlu ediyor hep birlikte görmüş olduk. Onların sevinçli ve mutlu olmaları bizlere huzur veriyor.” dedi. Programda Okul Müdürü Ünal Dündar da konuşma yaparak bilgiler verdi. Diğer konuşmaların ardından sahnede görev alan öğrenciler, mehter gösterisi, halk oyunları, horon, zeybek, semazen gösterileri, şiir dinletisi, koro ve daha birçok etkinlikte görev aldı.

Birbirinden renkli görüntüler oluşturan etkinlikler salondaki davetliler tarafından ilgi ile izlendi.

Programın ardından okulda açılan el sanatları serginin de açılışı yapıldı.

Programa Telefoncu’nun yanı sıra Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Ali Özdemir, Memur-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yasin Pekuz, okul müdürleri ve veliler de katıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!