Kırıkkale’de 2021 Yılının İlk Bebeği Dünyaya Geldi
Gündem 71 Editörü • 1 Ocak 2021 01:51
Kırıkkale’de 2021 Yılının İlk Bebeği Dünyaya Geldi

Kırıkkale’de yeni yılın ilk bebeği Yüksek İhtisas Hastanesinde dünyaya geldi.

2020 yılının ilk bebeği dünyaya geldi. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde Fatma ile Sinan Öcal çiftinin ilk bebeği dünyaya gözlerini açtı. Bebeğe “Alperen” adı verildi.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 2021 yılının ilk bebeğini hastanede ziyaret ederek altın, annesine de çiçek hediye etti.

Vali Sezer ile Belediye Başkanı Saygılı, Sinan ve Fatma Öcal çiftinden normal doğumla 4 kilo 250 gram doğan ve 5’inci çocukları olan Alperen Öcal’a altın hediye etti.
Ziyaretler sonrası gazetecilere açıklama yapan Sezer, pandemi dolayısıyla kentte önemli tedbirler aldıklarını ve bu sayede koronavirüs vakalarında da ciddi manada düşüşlerin yaşandığını söyledi.

Sezer yaptığı konuşmada, “2020 yılında başta pandemi olmak üzere birçok sıkıntıyla, depremle, afetle karşı karşıya geldik. İnşallah 2021 yılına daha güzel bir şekilde gireriz sağlıklı mutlu bir şekilde. 2021 yılını hep beraber karşılarız ve devam eder. Yılbaşı tedbirler, bu sene yılbaşı tedbirleri buruk geçiyor. Herkes evinde. Bu sağlığımız için gerekli bir şey. Son dönemde aldığımız tedbirlerle birlikte Covid vaka sayısında ciddi manada düşüş gözleniyor. Yılbaşını da bu manada bir fırsata çevirip evlerimizde bu dönemi geçirip daha da Covid vakalarının düşmesini sağlayabiliriz. Şunda 750 personelimiz sahada. Hem sokağa çıkma yasağı dolayısıyla alınan tedbirleri hem de Covid tedbirleri noktasında denetimlere devam ediyorlar. Bütün kamu kurumlarımız yoğun bir şekilde bu dönemde çalışma sergilediler. Kendilerine teşekkürlerimizi iletiyoruz. 2021 yılında daha güzel bir yıl olarak geçiririz.” ifadelerini kullandı.

Vali Sezer ve Başkan Saygılı hastane personelinin de yeni yılını kutlayarak çiçek takdim etti.

kirikkale-2021-yili-ilk-bebegi-dunyaya-geldi-2-1 Kırıkkale’de 2021 Yılının İlk Bebeği Dünyaya Geldi
kirikkale-2021-yili-ilk-bebegi-dunyaya-geldi-5-1 Kırıkkale’de 2021 Yılının İlk Bebeği Dünyaya Geldi
kirikkale-2021-yili-ilk-bebegi-dunyaya-geldi-3-1 Kırıkkale’de 2021 Yılının İlk Bebeği Dünyaya Geldi
kirikkale-2021-yili-ilk-bebegi-dunyaya-geldi-4-1 Kırıkkale’de 2021 Yılının İlk Bebeği Dünyaya Geldi

Anadolu Medya & Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!