Kırıkkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı
Gündem 71 Editörü • 23 Nisan 2023 12:46
Kırıkkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı

Kırıkkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Program, Kırıkkale Belediyesi mehteran takımı ve ellerinde Türk bayraklı öğrencilerin Kırıkkale Belediyesi önünden kent meydanına yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşte vatandaşlar öğrencilere sevgi gösterisinde bulundu.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklâl Marşı okundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salon’unda devam eden programda, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yapan Telefoncu,  Türkiye Cumhuriyeti’nin, çocukların ve gençlerin omuzlarında yükseleceğini, onların dinamizmi ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacağını söyledi.
Tüm çocukların bayramını en içten dilekleriyle kutladığını aktaran Telefoncu, “Geçmişten geleceğe uzanan şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 103 yıldır olduğu gibi millî iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın temsilcisi olmaya ilelebet devam edecektir.” dedi.

Telefoncu, “Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının timsali olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların dinamizmi ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacaktır. Yine 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız, gelecek nesillere aktaracağımız yol göstericilerimizden olacaktır.” ifadelerini kullandı.
Gençlerin büyük bir umut olduğuna dikkat çeken Telefoncu, şöyle konuştu:

“Aziz ecdadımızın emanetlerini sahiplenmek, korumak, yüceltmek ve sizden sonraki nesillere daha mutlu, müreffeh ve kalkınmış bir ülke olarak bırakmak, onu “muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak” azim ve kararlılığını göstereceğinizden asla şüphem yoktur. İnanıyorum ki bunun için çok çalışıyorsunuz. Sizin başarılı çalışmalarınız, ülkemizin geleceğinde ve kalkınmasında en önemli etken olacaktır. Sizler gün gelecek ülkemizin sanatçıları, sporcuları, bilim insanları, yöneticileri, iş insanları, siyasetçileri olacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en gelişmiş ve müreffeh ülkesi oluncaya kadar var gücünüzle çalışmalısınız. Çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli, okuyan, araştıran, sorgulayan, dünyayı dönüştürecek fikirler üretebilen, saygılı bireyler olarak yetişmelisiniz. Bizler de her zaman, iyi bir şekilde yetişmeniz için gerekli desteğin, alt yapının sağlanması konusunda büyük çaba içerisinde olacağız. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekası için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve Birinci Meclis’imizin üyelerini rahmet ve minnetle anıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Geleceğimizin teminatı kıymetli çocuklarım, hepinizi sevgiyle selamlıyor, gözlerinizden öpüyorum.”

Konuşmaların ardından kent genelinde resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.

Programın en renkli bölümü ise öğrenciler tarafından sergilenen 23 Nisan oratoryosu, çocuk halk dansları gösterisi ve diğer gösteriler oldu. Gösteriler,  davetliler tarafından büyük beğeni gördü. Salonda uzun süre alkış sesleri duyuldu.

Program, resim sergisinin ziyarete açılmasının ardından son buldu.

Programa, Vali Vekili Ahmet Sait Kurnaz, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, askeri personel, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

kirikkale-23-nisan-kutlamalari-2 Kırıkkale'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı
kirikkale-23-nisan-kutlamalari-3 Kırıkkale'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı
kirikkale-23-nisan-kutlamalari-4 Kırıkkale'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı
kirikkale-23-nisan-kutlamalari-5 Kırıkkale'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı
kirikkale-23-nisan-kutlamalari-6 Kırıkkale'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı
kirikkale-23-nisan-kutlamalari-7 Kırıkkale'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı
kirikkale-23-nisan-kutlamalari-8 Kırıkkale'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram Etkinliklerle Kutlandı

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!