Kırıkkale’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Gündem 71 Editörü • 24 Kasım 2022 19:13
Kırıkkale’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğünce “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla program düzenlendi.

Program ilk önce Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu’nun Atatürk Anıtı´na çelenk sunumu ile başladı. Ardından saygı duru ve İstiklal Marşı okundu.

Buradaki programda Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajı okundu.

Tüm öğretmenlerin gününü en içten dileklerle kutladığını belirten Bakan Özer mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e Başöğretmenlik unvanının verildiği ve Millet Mekteplerinin açıldığı bu anlamlı günde, yarınlarımız olan öğrencilerimizi azimle geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Öğretmenler, bir milletin müreffeh bir toplum olması yolunda en çok emek sarf eden ve bireyin öğrenme yolculuğunda ona rehberlik ederek medeniyetlerin inşasında asli görevler üstlenen yol göstericilerdir. Kültürümüzde öğretmenliğin kutsal bir meslek sayılma idraki, kadim geleneğimizden kaynaklanıp bu aziz milletin ilme, irfana, fenne ve öğretmene duyduğu saygının en büyük nişanıdır.

Millî eğitimimizin ilkeleri ve aziz milletimizin değerleri istikametinde yarınlarımızın teminatı olan vatan evlatlarını istikbale hazırlamak için yaptığınız tüm çalışmaları yürekten destekliyorum.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak insani değerleri merkeze alan, fırsat eşitliğine dayanan ve öğretmenin gelişimini sürekli kılan bakış açımızla ülkemizi “Türkiye Yüzyılı”na omuz omuza hazırlayacağız.

Ülkemizin her bir köşesinde görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize uzun, sağlıklı ömür diliyor, ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimiz ve şehit öğretmenlerimizi de rahmetle yâd ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Programda emekli öğretmenlerin konuşması, aday öğretmenlerin yemin töreni ve adaylık süresini tamamlamış öğretmenler adına konuşmanın yapılması, kentteki en kıdemli öğretmenlere plaket ve hizmet şeref belgelerinin verilmesi, tiyatro gösterisi, öğretmenlerden müzik dinletisi ve diğer etkinlikler yer aldı.
Programda ayrıca şehit olan öğretmenlerle ilgili çeşitli sunumlar ile koruyucu aile olan bir öğretmenle ilgili video izlendi.

Mesleğinde emekli olan en kıdemli öğretmenlere plaket ve hizmet şeref belgeleri Vali Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından verildi.

Programa, Vali Tekbıyıkoğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Çaykara, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, il müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Program, hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından son buldu.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!