Kırıkkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 29 Ekim 2020 17:47
Kırıkkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu Düzenlendi

22 kilometre uzunluğunda olan Türkiye’nin en uzun bisiklet yolu olan ‘Turkuaz Bisiklet Yolu’nda pedallar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için çevrildi.

Kırıkkale Valiliği tarafından düzenlenen etkinliğe vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Neredeyse her yaş grubundan vatandaşın katıldığı bisiklet turu etkinliğinde, bisikletler Türk Bayrakları ile süslendi. Kırıkkale Belediyesi Mehter Takımı da marşlar ile birlikte Türkiye’nin en uzun bisiklet yolu olan Turkuaz Bisiklet Yolu’nun 11 kilometrelik alanının açılışı yapıldı.

Daha sonra Vali Sezer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Yeşil Vadi Turkuaz Bisiklet Turu Etkinliğinin sona erdiği nokta olan Obaköy’de incelemelerde bulundu.

Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneğinin Şehit Ailelerine Yönelik sosyal içerme projesi kapsamında Obaköy’de düzenlediği serginin açılışı ise Vali Sezer’in eşi Canan Sezer Hanımefendi tarafından gerçekleştirildi.

Düzenlenen “Yeşil Vadi Turkuaz Bisiklet Turu” etkinliğine Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, protokol üyeleri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!