Kırıkkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösterisi Düzenleyecek
Gündem 71 Editörü • 23 Ekim 2022 00:28
Kırıkkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösterisi Düzenleyecek

Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaklaşırken yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de bayram hazırlıklarına başlandı.

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimini ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 7’den 70’e coşkuyla kutlanmakta.

Kırıkkale’de diğer yıllardan farklı olarak bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında renkli görüntülerin olması bekleniyor.

Kırıkkale Valiliği, Kırıkkale semalarında jandarma havacılığı ekipleri diğer bir adıyla “Jandarma Çelik Kanatlar” uçuş gösteri timi ile mehteran ve atlı birliklerin Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümünde kentte renkli görüntüler oluşturacağı müjdesini verdi.

Yapılan açıklamada, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Jandarma çelik kanatlar, jandarma mehteranı ve atlı birlik Kırıkkale’de olacak. Tüm vatandaşlarımız davetlidir. 26 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 13.30’da toplanma alanı Kızılkanat İş Merkezi önünden Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe başlanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

celik-kanatlar-jandarma-kirikkale-29-ekim-cumuhiryet-bayrami-3 Kırıkkale'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösterisi Düzenleyecek
celik-kanatlar-jandarma-kirikkale-29-ekim-cumuhiryet-bayrami-2 Kırıkkale'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösterisi Düzenleyecek

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!