Kırıkkale’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Gündem 71 Editörü • 31 Ağustos 2023 08:11
Kırıkkale’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.

Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, daha sonra Fevzi Çakmak Caddesi’nde diğer etkinliklerle devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Belediye Başkan Vekili Mutlu Erol ve Garnizon Komutan Yardımcısı Bakım Albay Tolga Topbaşoğlu askeri araçla protokol üyelerinin ve vatandaşların bayramını kutladı.

Vatandaşlar da ellerinde Türk bayraklarıyla kutlama programına eşlik etti.

Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesajı okundu.

Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapan askeri personel Üsteğmen Emrah Elgüven de konuşmasında, büyük zaferi ulusça kutlamanın haklı gururunun yaşandığını söyledi.

Vatanına kast edenlere karşı 101 yıl önce bugün kahramanlık ve şeref dolu tarihinden aldığı kudretiyle yeniden dirilerek topyekun bir var oluş mücadelesi sonucunda eşine tarihte az rastlanır bir zafer kazanıldığını hatırlatan Elgüven, “Bu zaferle Türk ulusunun son neferine kadar yok edilmedikçe Türk’ün istiklâlinin elinden alınmayacağı, Türklerin yalnız askeriyle değil, milletiyle topyekun olarak savaştıkları bir kere daha ispatlanmıştır. 30 Ağustos Zaferi Türk ordusuna Silahlı Kuvvet Günü olarak armağan edilmiştir.” dedi.

Tören, diğer konuşmalar ile öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları gösterisi ve tören geçidinin ardından son buldu.

Törene, protokol üyelerinin yanı sıra gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Akşam üzeri ise 30 Ağustos Zafer Bayramı Kabul Töreni, Vali Mehmet Makas ve eşi Elif Makas Hanımefendi ev sahipliğinde il protokolü ve halkın katılımı ile MKE Sosyal Tesislerinde düzenlendi.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!