Kırıkkale’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Kutlandı
Gündem 71 Editörü • 30 Ağustos 2022 14:08
Kırıkkale’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Kutlandı

26 Temmuz 1922’de başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yılında Kırıkkale’de anma töreni gerçekleştirildi.

Türk milletinin türlü zorluklarla karşılaşmasına rağmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği kurtuluş mücadelesinin son ayağı olan 30 Ağustos zaferi, 100. yılında Kırıkkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan törenle kutlandı.

Törende Kırıkkale Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve belediye çelenkleri sunuldu.

Fevzi Çakmak Caddesi’nde düzenlenen törende ise Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, askeri araçla vatandaşları ve askeri birliği selamladı.

Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Üst Teğmen İsmail Özkayacı; “30 Ağustos zaferi, Türk ordusuna silahlı kuvvetler günü olarak armağan edilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin huzur ve bakasını sağlamak, bölgemizde ve dünyada sürekli barışın tesisine katkıda bulunmak için tarihinden ve milletinden aldığı güçle modern, harp ve teçhizatıyla, güçlü ve dinamik personeliyle, ulaştığı yüksek eğitim seviyesiyle, dostlarının ve ülkemizin güvencesi düşmanlarımızın korkulu rüyası olmaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Kutlama töreni, şiir dinletisi ve halk oyunlarının ardından selamlama geçişiyle son buldu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!